dr hab. Beata Szluz, prof. UR w składzie PSSPS oraz PTS

Jest nam bardzo miło zakomunikować, że Dr hab. Beata Szluz, prof. UR z Instytutu Nauk Socjologicznych w Kolegium Nauk Społecznych UR, została powołana w skład Zarządu i do pełnienia funkcji Sekretarza Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej oraz w skład Zarządu Sekcji Socjologii Życia Rodzinnego i Intymności Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Polskie Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej (PSSPS), zrzeszające uczelnie kształcące studentów na kierunku praca socjalna, prowadzi swoją działalność od 30 lat. Skupia ponad 40 uczelni w naszym kraju. Współdziała z EASSW i IASSW, organizacjami zrzeszającymi szkoły kształcące pracowników socjalnych w Europie i na świecie. PSSPS współpracuje z Narodową Radą Rozwoju Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz instytucjami zajmującymi się polityką społeczną i pomocą społeczną w Polsce. Obecnie PSSPS uczestniczy w realizowaniu konferencji, we wszystkich województwach w kraju, dotyczących wprowadzonej z inicjatywy Prezydenta RP, ustawy o centrach usług społecznych (CUS).

Sekcja Socjologii Życia Rodzinnego i Intymności funkcjonuje w ramach Polskiego Towarzystwa Socjologicznego (poprzednio Sekcja Socjologii Rodziny PTS). Realizuje badania w obszarze socjologii małżeństwa i rodziny, życia rodzinnego i intymności. Z inicjatywy Sekcji organizowane są liczne konferencje, sympozja i seminaria w uczelniach naszego kraju. Sekcja organizuje grupy tematyczne podczas Ogólnopolskich Zjazdów Socjologicznych. PTS współdziała z ESA i ISA, organizacjami europejskimi i światowymi.

bs.jpg [95.93 KB]

Beata Szluz

Dr hab. prof. nadzw.; socjologia. Absolwentka WSP w Rzeszowie (pedagogika), UMCS w Lublinie (logopedia, spec. neurologopedia), UKSW w Warszawie (socjologia). Zatrudniona w WSP w Rzeszowie (1993-2001) i Uniwersytecie Rzeszowskim (od 2001),  ITP w Rzeszowie (2005-09, wykłady monograficzne), UKSW w Warszawie (2010-11, wykłady monograficzne), UP w Krakowie (2011-12), PWSZ w Tarnobrzegu (2005-2011), PWSZ w Sanoku (od 2012). Prodziekan ds. nauki Wydziału Socjologiczno-Historycznego UR (2012-2016), Kierownik Zakładu Socjologii Problemów Społecznych. Członkini: RN The University of Jan Evangelista Purkyně in Ústí nad Labem (2014-2019), Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej  (Komisja Rewizyjna 2015-2019), Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy powołanej przez Marszałka Województwa Podkarpackiego (2014-2018), Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Towarzystwa Naukowego Franciszka Salezego w Warszawie. Fundator i prezes Fundacji na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych SOCIETATIS (od 2013); prezes Fundacji Instytut Ekonomii Społecznej (w 2014), współtwórca Podkarpackiego Klastra Ekonomii Społecznej (w 2014). Autorka 3 monografii, 150 artykułów naukowych; red. 13 monografii zbiorowych. Zorganizowała 17 konferencji krajowych i międzynarodowych. Promotor w 2 otwartych przewodach doktorskich i recenzowała 10 doktoratów. Wypromowała 250 magistrów i licencjatów.