Czy media publiczne są jeszcze potrzebne?

Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na spotkanie, którego gościem będzie dr Juliusz Braun – dziennikarz i menadżer mediów; wykładowca akademicki. Poseł na Sejm (1989-99), przez dwie kadencje przewodniczący Komisji Kultury i Środków Przekazu; członek Polskiego Komitetu ds UNESCO (1992-2016); członek i przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (1999-2005); prezes Telewizji Polskiej (2011-2015). Obecnie członek Rady Mediów Narodowych oraz autor książki Rynek i Katedra. Polskie spory o media publiczne (Wyd. Nieoczywiste 2019), poświęconej sytuacji mediów publicznych.

O książce:
Media publiczne, które z założenia mają służyć całemu społeczeństwu, wszystkim obywatelom niezależnie od ich przekonań, przeżywają dziś w Polsce głęboki kryzys. Książka wpisuje się w trwającą na ich temat debatę poprzez ocenę stanu realizacji zadań publicznych radia i telewizji w dłuższym czasie, a także poprzez zaoferowanie szerszej perspektywy historycznej i międzynarodowej. Krytycznie oceniając obecną sytuację polskich mediów publicznych, autor przedstawia możliwe scenariusze przemian Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. ( dr Juliusz Braun).

Udział w spotkaniu zapowiedział prof. dr hab. Aleksander Bobko, były Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Senator RP IX kadencji (2015-2019).