Na tej stronie będą zamieszczane różnego rodzaju przydatne informacje dla redaktorów zamieszczających treści na stronie Uniwersytetu Rzeszowskiego
Najczęściej zadawane pytania:
Domyślnym rozmiarem miniaturki aktualności jest 670x440px. Ważne aby wymiary te nie były mniejsze, ponieważ wtedy system musi zdjęcie powiększyć, co wpłynie na jego jakość. Jeżeli dodane zdjęcie będzie większe to zostanie ono odpowiednio pomniejszone.
Nie. Pliki układają się w kolejności alfabetycznej. Jedynym sposobem na szybkie znalezienie pliku jest wyszukanie go po nazwie za pomocą wyszukiwarki dostępnej w prawym górnym rogu.
Niestety ten menedżer nie posiada opcji "Podmień", która była dostępna w Edito. W celu podmiany pliku należy nowy plik nazwać dokładnie tak samo jak stary, a następnie wgrać go do tego samego katalogu w menedżerze
Tak. Po dodaniu fotografii do menedżera plików należy kliknąć w ikonę po prawej stronie:

Następnie zaznaczamy na zdjęciu najważniejszy dla nas obszar:

Na koniec zapisujemy zmiany klikając "Zapisz" lub "Zachowaj i zamknij". Od tej pory system będzie uwzględniał zaznaczony przez nas obszar przy kadrowaniu zdjęć. Np. jeżeli mamy zdjęcie na którym są osoby i zależy nam aby na miniaturce aktualności nie przycięło sylwetek postaci to ustawiamy kadr tak aby obejmował w całości osoby widoczne na fotografii.
Nie. Nasza strona musi być zgodna ze standardem WCAG 2.1 AA, jednym z wymogów jest to, że wszelkie pliki dodawane na stronę muszą być dostępne cyfrowo. W praktyce oznacza to, że programy czytające tekst muszą mieć możliwość przeczytania takiego pliku. Niestety takie programy nie odczytają tekstu z dokumentu zeskanowanego. Wyjątek stanowią tylko dokumenty wytworzone przez podmioty zewnętrzne. W tym wypadku skany są dopuszczalne.
Tak. Jest to związane z WCAG 2.1 AA. Każda grafika dodawana na stronę musi posiadać taki tekst. Chodzi tutaj o to, że osoby niewidzące bądź słabo widzące korzystają ze specjalnych programów, które potrafią czytać tekst na stronie oraz opisy poszczególnych zdjęć. Ten tekst alternatywny jest właśnie po to aby takie osoby mogły swobodnie poruszać się po stronie. Osoba taka co prawda nie może zobaczyć zdjęcia, ale za to program przeczyta dodany przez nas tekst alternatywny, które opisuje co zawiera fotografia.