Szkolenie dla studentów - wzorce umów i ochrona konsumencka w zobowiązaniach cywilnoprawnych

Dzień dobry,

W imieniu Wolters Kluwer Polska, zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie studentom informacji dotyczącej bezpłatnego szkolenia dotyczącego prawa zobowiązań:

Spory dotyczące kredytów frankowych czy umów ubezpieczenia z UFK to żywe tematy, poruszane również podczas zajęć na uczelni. W pracy prawnika niezwykle ważne jest zorientowanie się w regulacjach prawnych i orzecznictwie odnoszących się do wzorców umów, ich wykładni i kontroli pod kątem abuzywności.

Termin: 20 marca, godzina 14:00. Zapisz się tutaj: https://info.wolterskluwer.com/wzorce-umow

Szkolenie oparte na praktycznych przykładach pozwoli Ci nauczyć się więcej o kluczowych zagadnieniach i najważniejszych instytucjach prawnych związanych z wzorcami umów i ochroną konsumenta. Dzięki niemu dowiesz się, między innymi:

• czym jest z prawnego punktu widzenia wzorzec umowny / regulamin i jakie są regulacje, które dotyczą możliwości związania wzorcem konsumenta,
  • w jaki sposób powinna być prowadzona wykładnia postanowień wzorca i jak odnoszą się one do postanowień samej umowy,
  • czym są niedozwolone postanowienia umowne,
  • jakie relacje zachodzą pomiędzy bezskutecznością postanowienia umownego a nieważnością umowy.

Program szkolenia:

1. Wzorzec umowy - charakter prawny i zasady związania wzorcem konsumentów

2. Wykładnia postanowień wzorców umów

3. Niedozwolone postanowienia umowne

4. Sankcja bezskuteczności a sankcja nieważności

5. Uwagi praktyczne dotyczące metodyki pracy prawnika przy formułowaniu wzorców umów

Szkolenie poprowadzi Dawid Rogoziński - radca prawny, pracownik naukowo-dydaktyczny w Pracowni Prawa Ubezpieczeniowego, Katedrze Prawa Cywilnego WPiA Uniwersytetu Gdańskiego, członek Komisji ds. Promocji, marketingu i wykonywania zawodu przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, sekretarz Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Prawników Ubezpieczeniowych AIDA.