Seminarium „Studenci w służbie Ojczyzny”

W dniu 17 maja 2023 odbyło się seminarium organizowane przez studentów Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego „Studenci w służbie Ojczyzny”.

Seminarium pokazało kolejny raz, że nie tylko wśród wykładowców, ale także i studentów jest wielu praktyków. Ci młodzi ludzie z zaangażowaniem i pasją opowiadali o swojej służbie w wojsku czy straży pożarnej w sytuacjach kryzysowych. W seminarium uczestniczył dowódca 34 Batalionu lekkiej piechoty WOT z Jarosławia ppłk Marcin Piętnik, a także grupa uczniów z Zespołu Szkół w Tyczynie pod opieką pana dr. Krzysztofa Hajduka. Pracownicy Instytutu mający doświadczenie ze służb mundurowych wystąpili we właściwym sobie umundurowaniu – Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Wojska Polskiego. Referaty na temat służby w formacjach mundurowych wygłosili: Martyna Sowa, Aleksandra Turek, Agnieszka Leś, Aleksandra Leś, Bartłomiej Miętus. Po seminarium miała miejsce dyskusja. Na zakończenie kpt rez. dr hab. Maciej Milczanowski, prof. UR wygłosił wykład na temat wojny w Ukrainie i uchodźców oraz zmian, jakie pod wpływem tej wojny zachodzą w Ukrainie, Polsce oraz Rosji.