Konferencja „Uchodźcy z Ukrainy w Polsce – skutki i wyzwania społeczno-prawne”

Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego we współpracy z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie oraz Głównym Urzędem Statystycznym zaprasza do udziału w konferencji pn. „Uchodźcy z Ukrainy w Polsce – skutki i wyzwania społeczno-prawne”, która odbędzie się 29 maja 2023 r. o godz. 10:00 w Dużej Auli „Kuli” (budynek A0) Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1 w Rzeszowie.

Wielowymiarowość wyzwań i skutków tego kryzysu migracyjnego stanowić będzie przedmiot drugiej odsłony zainicjowanego w marcu br. cyklu konferencji poświęconych uchodźcom wojennym z Ukrainy, przybywającym do Polski. Podczas pierwszego spotkania poruszone zostały m.in. kwestie geopolityki, dezinformacji i bezpieczeństwa. Natomiast teraz chcielibyśmy skupić się głównie na tematach poświęconych opiece i pomocy medycznej oraz na formalno-prawnych skutkach masowego napływu uchodźców.

Konferencja stanowić będzie okazję do wymiany wiedzy, doświadczeń i informacji pomiędzy przedstawicielami świata nauki oraz ekspertami z różnych dziedzin z Polski i zagranicy.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.