Zapraszamy w dniu 6 czerwca 2023 roku na konferencję (online) «Modernizacja oświaty w kontekście wyzwań globalizacyjnych»

MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI UKRAINY

Rówieński Państwowy Uniwersytet Humanistyczny

Katedra Pedagogiki, Zarządzania oświatą i Pracy socjalnej

Katedra Teorii i Metodyki Wychowania

Uniwersytet Rzeszowski

Instytut Pedagogiki

Równe - Rzeszów

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy w dniu 6 czerwca 2023 roku na naszą pierwszą wspólną konferencję (online) «Modernizacja oświatykontekście wyzwań globalizacyjnych».

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na badania naukowe i doświadczenia praktyczne w zakresie modernizacji oświaty w ogóle i dziedzin wiedzy „Praca socjalna”, „Teoria kształcenia” „Teoria wychowania”, w szczególności w odniesieniu do odpowiedzi międzynarodowego środowiska naukowego na wyzwania, które powstają w procesie globalizacji oświaty (edukacji).

Prelegentów/naukowców pragniemy włączyć do dyskusji w następujących obszarach tematycznych:

• Rola szkół wyższych w kształceniu przyszłych profesjonalistów w kontekście globalizacji.
  • Mobilność i jej rola w procesie edukacyjnym i naukowym.
  • Współczesne kierunki w teorii i metodach wychowania.
  • Edukacja inkluzyjna:kierunki modernizacji teorii i praktyki.

Wykorzystanie technologii pracy socjalnej do zapewnienia rehabilitacji osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy.

• Modele pracy socjalnej w procesie pomocy i zapobiegania sytuacjom kryzysowym.
  • Normatywne i prawne wsparcie ochrony socjalnej różnych kategorii społeczeństwa.
  • Organizacja pracy wychowawczej w warunkach wojennych.
  • Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne i społeczne dzieci i dorosłych w okresie wojny i w okresie powojennym.

Języki robocze konferencji: ukraiński, polski, angielski

Zgłoszenie udziału w konferencji i złożenie artykułu należy zrobić do dnia 20 maja 2023 r. w formie elektronicznej: (e-mail: kafedra_pedagogiky@ukr.net, ze wskazaniem tematu pisma „Konferencja”).

Komitet naukowy:

Prof. dr hab. Yurii Pelekh (RUPH, Równe, Ukraina, Uniwersytet Rzeszowski, Polska)

Prof. UR dr hab. Wojciech Walat (Uniwersytet Rzeszowski, Polska)

Prof. UR dr hab. Ryszard Pęczkowski, (Uniwersytet Rzeszowski, Polska)

Prof. UR dr hab. Marta Wrońska (Uniwersytet Rzeszowski, Polska)

Prof. dr hab. Grygorij Pustowit (RUPH, Równe, Ukraina)

Prof. dr hab. Zoja Szewciw (RUPH, Równe, Ukraina)

Prof. dr hab. Klaudia Dubycz (RUPH, Równe, Ukraina)

Prof. dr hab. Ilona Dyczkiwska (RUPH, Równe, Ukraina)

Prof. dr hab. Jaroslaw Swerljuk (RUPH, Równe, Ukraina)

Prof. dr hab. Jewgen Lodatko (Czerkaski Uniwersytet Narodowy im. Bohdana Chmielnickiego (Czerkasy, Ukraina)

Prof. dr hab. Roman Gorbatjuk (Tarnopolski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Wołodymyra Hnatiuka (Ternopol, Ukraina)