Działalność naukowa

Spotkanie inaugurujące projekt „We care for those who care - Care4Care”

W dniach 16-17 marca br. w Uniwersytecie Florenckim odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „We care for those who care - Care4Care”.

Partnerem projektu, realizowanego w ramach Programu Horyzont Europa jest Uniwersytet Rzeszowski. Poza naszą uczelnią w projekcie uczestniczą uczelnie z Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Niemiec oraz Francji, a także organizacje pozarządowe z Belgii. Liderem projektu jest Uniwersytet Florencki. Program Ramowy Unii Europejskiej Horyzont Europa jest największym w historii Unii Europejskiej programem w zakresie badań naukowych i innowacji. W ciągu 7 lat (2021–2027) na nowatorskie badania i innowacyjne rozwiązania przeznaczone zostanie łącznie 95,5 mld euro.

Uniwersytet Rzeszowski poprzez udział w projekcie „We care for those who care - Care4Care” po raz pierwszy w swojej historii uczestniczy w Programie Ramowym Unii Europejskiej Horyzont Europa.

Celem projektu „Care4Dare” będzie zbadanie, w perspektywie porównawczej oraz multidyscyplinarnej, warunków pracy pracowników opieki oraz ich postrzegania środowiska i warunków pracy w sześciu państwach członkowskich UE (Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Hiszpania i Szwecja) w celu opracowania odpowiednich narzędzi do poprawy jakości pracy i przeciwdziałania dyskryminacji w tym sektorze.

Zespół projektowy projektu tworzy dwójka pracowników Kolegium Nauk Społecznych UR – dr Agata Ludera-Ruszel (Instytut Nauk Prawnych) - Koordynator Projektu oraz dr Hubert Kotarski (Instytut Nauk Socjologicznych). Biurem administracyjnym projektu zarządza Kierownik Działu Nauki i Projektów Aneta Radaczyńska.