Inauguracja współpracy w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

28 listopada 2022 r. pełnomocnik Dyrektora Instytutu Ekonomii i Finansów do spraw współpracy ze szkołami średnimi - dr Piotr Cyrek odwiedził Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.

Wizyta ta zainaugurowała realizację postanowień umowy zawartej między Uniwersytetem Rzeszowskim a tą jednostką oświatową, kształcącą uczniów również w zakresie ekonomii.

Z chwilą podpisania umowy Uniwersytet Rzeszowski stał się patronem rozwoju uzdolnień i zainteresowań uczniów z zakresu ekonomii i finansów. Elementami współpracy zawartymi w umowie są między innymi organizacja konferencji naukowych, wykładów otwartych, seminariów, prelekcji i innych form dydaktycznych. W związku z tym pracownik Uniwersytetu motywował młodzież z klas pierwszej i drugiej technikum ekonomicznego do pogłębiania wiedzy, poszerzania horyzontów oraz obiektywnej oceny faktów i perspektyw, które mogłyby doprowadzić do realizacji aspiracji zawodowych młodych ekonomistów.

Spotkanie z Dyrekcją i Kadrą szkoły dało możliwość omówienia bieżących inicjatyw realizowanych przez szkołę i Uniwersytet Rzeszowski, jak również planów na wspólne działania w przyszłości.

Serdecznie dziękujemy Personelowi szkoły za bardzo życzliwe przyjęcie, a młodzieży za aktywne uczestnictwo w spotkaniu i dyskusji.