Doskonała nauka II – trwa nabór wniosków

1 lutego wystartował nabór wniosków w programie „Doskonała nauka II”. Dofinansowanie z MEiN mogą otrzymać projekty związane z organizacją konferencji naukowych i publikacją monografii naukowych.

Program składa się z następujących modułów:

• „Wsparcie konferencji naukowych” – w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na organizacji konferencji naukowych prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych;
  • „Wsparcie monografii naukowych” – w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na:
  1. tłumaczeniu na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski) lub wydawaniu monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki, prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, w celu wprowadzenia tych osiągnięć do obiegu krajowego lub międzynarodowego, oraz
  2. udostępnieniu monografii naukowych w Internecie, w ramach otwartego dostępu, w sposób nieodpłatny i bez technicznych ograniczeń.

Dofinansowanie z programu mogą otrzymać m.in. uczelnie, instytuty PAN, instytuty badawcze, instytuty działające w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, PAU, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego i inne jednostki działające na rzecz upowszechniania nauki.

Wysokość dofinansowania ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę wynosi, w przypadku modułu:

• „Wsparcie konferencji naukowych” – nie więcej niż 400 000 zł,
  • „Wsparcie monografii naukowych” – nie więcej niż 80 000 zł

– przy czym dofinansowanie to nie może stanowić więcej niż 90% całkowitego kosztu realizacji projektu.

Termin składania wniosków: 2 marca 2023 r. do godziny 16.00

Więcej informacji o programie Doskonała nauka II