Visiting Research Graduate Traineeship Program

Roczne staże naukowe dla studentów nauk biologicznych w University of Virginia, University of Chicago, University of Texas Southwestern Medical Center i Oklahoma Medical Research Foundation.(Link do innej strony)

Miejsce stażu: University of Virginia in Charlottesville, Department of Biochemistry and Molecular Genetic

Opiekun naukowy: Professor, Biochemistry and Molecular Genetics Bryce M. Paschal

Visiting Research Graduate Traineeship Program  Jakub Kapłan student kierunku biotechnologia laureatem programu VRGTP Oklahoma Medical Research Foundation.

Visiting Research Graduate Traineeship Program  Magdalena Sroka student kierunku biotechnologia laureatem programu VRGTP Oklahoma Medical Research Foundation

Pani inż. Magdalena Sroka, studentka II roku studiów magisterskich kierunku Biotechnologia, specjalność Biotechnologia molekularna jest laureatką prestiżowego programu University of Virginia-University of Chicago Visiting Research Graduate Traineeship Program for Polish Masters Students in the Biological Sciences pod patronatem Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta.

Magdalena Sroka o sobie - "pracuję w Oklahoma Medical Research Foundation (https://omrf.org/) w Oklahoma City, USA. Kierownikiem mojego laboratorium jest dr Umesh Deshmukh. W ramach projektu badam mechanizm, według którego przeciwciała skierowane przeciwko białkom z rodziny TRIM mogą powodować występowanie zespołu Sjögrena - autoimmunologicznej choroby, która cechuje się uszkodzeniami gruczołów ślinowych i łzowych. Badania prowadzimy na liniach komórkowych oraz myszach, wykorzystując rekombinowane białka".