Filtruj wyniki
Uczniowie podczas pracy w kabinach pod opieką studentów z KLS i dr I.Szwed (KLS)

Zapoczątkowany w maju 2023 roku przez Lingwistykę Stosowaną (dr Judytę Pawliszko i dr Iwonę Szwed) projekt Linguistic Patronite dynamicznie się rozwija i spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów szkół średnich Podkarpacia.

Wernisaż Triennale Malarstwa Stucenckiego 2, 21 marca 2024 r. godz. 16:30 oraz Sympozjum naukowo-artystyczne "Miara talentu" 21 marca 2024., godz. 18:00, BWA Rzeszów, ul. Jana II Sobieskiego 18 w Rzeszowie.

16 lutego br., w Uniwersytecie Rzeszowskim mieliśmy okazję wspólnie z wyróżnionymi świętować jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wspólnoty akademickiej.

Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy pokonkursowej wraz z uroczystym wręczeniem nagród XV edycji Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Plakat filmu "Koński ogon", reżyserii oraz scenariusza dr Justyny Łuczaj-Salej

Jest nam niezwykle miło poinformować, że dr Joachim Popek z Zakładu Historii Gospodarczej i Społecznej Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego Kolegium Nauk Humanistycznych otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców w 18 edycji!

Z przyjemnością informujemy, że projekt pt. ,,Rola prasy wileńskiej i lwowskiej I połowy XIX wieku w kształtowaniu tożsamości narodowej i postaw obywatelskich Polaków" przygotowany przez zespół pod kierunkiem dr hab. Jolanty Kowal, prof. UR otrzymał finansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Zespół prof. dra hab. Pawła Graty, Prorektora ds. Kolegium Nauk Humanistycznych otrzymał grant z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki na projekt badawczy pn. "W trosce o rodzinę. Pomoc społeczna na ziemiach polskich od XIX do XXI wieku. Słownik historyczny".

Redakcja kwartalnika literacko-artystycznego „FRAZA” i Uniwersytet Trzeciego Wieku UR zapraszają na spotkanie z cyklu „FRAZY OSOBISTE” z Krzysztofem Kasprzykiem poetą, podróżnikiem i fotografem

Zapraszamy na wernisaż wystawy Małgorzaty Sarneckiej pt. "Kamienne kwiaty", który odbędzie się w czwartek 7 grudnia 2023 r. o godz. 13.00 w holu Instytutu Sztuk Pięknych UR, przy Galerii ISP UR im. prof. Włodzimierza Kotkowskiego. Po wernisażu, w galerii zostanie wygłoszony autorski wykład towarzyszący wystawie.