Dr hab. inż. Joanna Trąbska gościem PAIA oraz British School of Archaeology in Athens

W październiku 2022 roku gościem PAIA oraz British School of Archaeology in Athens była dr hab. inż. Joanna Trąbska z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Celem jej badań było porównanie  mas ceramicznych i surowców amfor transportowych z terenów Grecji kontynentalnej i wysp Morza Egejskiego badanych przez prof. Iana Whitbreada z amforami pochodzącymi ze scytyjskiego stanowiska Chotyniec (woj. podkarpackie), eksplorowanego przez zespół prof. dr hab. Sylwestra Czopka z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uwadze badaczki nie umknęły też pigmenty mineralne, w charakterystycznej dla świata greckiego niebieskiej barwie.