Rekrutacja przez program Doktorat wdrożeniowy/Recruitment by the Implementation Doctorate

UWAGA!!!

INFORMACJE DOTYCZĄ SKŁADANIA WNIOSKÓW W ROKU 2023.

INFORMACJE NA TEMAT SKŁADANIA WNIOSKÓW W ROKU 2024 UKAŻĄ SIĘ W KWIETNIU 2024 R., NIEZWŁOCZNIE PO USTANOWIENIU PROGRAMU PRZEZ MINISTERSTWO NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

Informujemy, iż na stronie internetowej MEiN ukazał się Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 kwietnia 2023 r. o ustanowieniu programu pod nazwą „Doktorat wdrożeniowy 2023” i naborze wniosków.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

Informacje dodatkowe:

1. Termin składania wniosków:
    • część I wniosku – od dnia 8 maja 2023 r. do dnia 5 czerwca 2023 r.;
    • część II wniosku – do dnia 20 września 2023 r.
  2. Wniosek (część I obejmująca informacje o projekcie, o podmiocie współpracującym i o kandydacie na promotora i opiekuna pomocniczego) w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy” składa samodzielny pracownik naukowy UR będący przyszłym promotorem kandydata na doktoranta Szkoły Doktorskiej UR.
  3. Wniosek powinien być przygotowany w porozumieniu z:
    • podmiotem współpracującym, który zatrudni lub zatrudnia kandydata na doktoranta Szkoły Doktorskiej UR, na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy, minimum na okres trwania kształcenia w Szkole Doktorskiej UR,
    • Dyrektorem instytutu dyscyplinowego UR.
  4. Wniosek należy przygotować w systemie OSF (Zintegrowany System Usług dla Nauki – Obsługa Strumieni Finansowania): https://osf.opi.org.pl, na udostępnionym w nim formularzu.
  5. Wypełniając wniosek należy pamiętać, że Wnioskodawcą jest Uniwersytet Rzeszowski. Dlatego w części wniosku z danymi wnioskodawcy należy wpisać Uniwersytet Rzeszowski. Osobą podpisującą wniosek jest Rektor UR.
  6. Wydruk roboczy ostatecznej wersji wniosku z systemu OSF należy złożyć za pośrednictwem sekretariatu Szkoły Doktorskiej w nieprzekraczalnym terminie do 05 czerwca 2023 r. do godz. 12.00. Wydruk roboczy uzupełnionego wniosku powinien być podpisany przez:
    • samodzielnego pracownika naukowego UR będącego przyszłym promotorem kandydata na doktoranta Szkoły Doktorskiej UR;
    • Dyrektora Instytutu;
    • osobę reprezentującą podmiot współpracujący.
  7. Wersję wniosku do podpisu elektronicznego należy wygenerować w systemie OSF i odesłać do sekretariatu Szkoły Doktorskiej szkoladoktorska@ur.edu.pl w nieprzekraczalnym terminie do 05 czerwca 2023 r. do godz. 12.00 w celu uzyskania podpisu elektronicznego Rektora UR. Po uzyskaniu podpisu sekretariat odsyła podpisaną wersję wniosku do Redaktora wniosku.
  8. Podpisany wniosek należy wysłać w systemie OSF do Ministerstwa ostatecznie do dnia 05 czerwca 2023 r. Wniosek wysyła Redaktor wniosku (samodzielny pracownik naukowy UR). Wniosek musi mieć status „wysłany”.
  9. Kandydat na doktoranta w ramach programu jest zobowiązany przystąpić do procesu rekrutacji do Szkoły Doktorskiej UR na zasadach określonych w Uchwale Senatu UR w sprawie zasad i trybu przyjmowania na listę doktorantów Szkoły Doktorskiej w Uniwersytecie Rzeszowskim.
  10. Po pozytywnej kwalifikacji I części wniosku przez MEiN oraz przyjęciu kandydata do Szkoły Doktorskiej UR, Redaktor wniosku (samodzielny pracownik naukowy UR) składa w systemie OSF II część wniosku do dnia 20 września 2023 r .
  11. Szkoła Doktorska w Uniwersytecie Rzeszowskim prowadzi rekrutację na rok akademicki 2023/2024 w ramach programu "Doktorat wdrożeniowy" w następujących dyscyplinach:
    • archeologia
    • ekonomia i finanse
    • filozofia
    • historia
    • informatyka techniczna i telekomunikacja
    • inżynieria materiałowa
    • językoznawstwo
    • literaturoznawstwo
    • matematyka
    • nauki biologiczne
    • nauki fizyczne
    • nauki medyczne
    • nauki o kulturze fizycznej
    • nauki o polityce i administracji
    • nauki o zdrowiu
    • nauki prawne
    • pedagogika
    • rolnictwo i ogrodnictwo
    • technologia żywności i żywienia
    • sztuki muzyczne
    • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki
  12. Osoba realizująca rozprawę doktorską w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy” jest jednocześnie doktorantem w Szkole Doktorskiej UR w pełnym znaczeniu tego słowa, tzn. jest zobowiązana do uczestnictwa w zajęciach dydaktycznych zgodnie z programem kształcenia w Szkole Doktorskiej UR oraz realizacji indywidualnego planu badawczego. Pracodawca musi być więc świadomy, że udział pracownika w programie „Doktorat wdrożeniowy” oznacza, że obciążenie pracownika związane z pracą zawodową musi uwzględniać fakt jego kształcenia w Szkole Doktorskiej UR. Proces kształcenia w Szkole Doktorskiej UR trwa osiem semestrów. Okres ten można skrócić pod warunkiem zrealizowania programu kształcenia i osiągnięcia wszystkich efektów uczenia się.

Pytania dotyczące programu „Doktorat wdrożeniowy” lub kształcenia w Szkole Doktorskiej UR prosimy kierować do Sekretariatu SD UR (szkoladoktorska@ur.edu.pl).

Poniżej link do instrukcji wypełniania wniosku dla programu „Doktorat wdrożeniowy 2023”: