Habilitacja w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dr Paweł Kuca z Instytutu Nauk o Polityce UR uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Został on nadany uchwałą Rady Naukowej Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Wydziału Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie z dnia 29 września 2022 r. Podstawą uzyskania stopnia doktora habilitowanego była monografia „Prasa drukowana w regionie podkarpackim. Od czasów galicyjskich po współczesność”. To pierwsza habilitacja w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach w Uniwersytecie Rzeszowskim. Dr P. Kuca jest autorem lub współautorem 65 publikacji naukowych. Zajmuje się funkcjonowaniem mediów regionalnych i lokalnych, polityką informacyjną i media relations organizacji, a także współczesnymi procesami dotyczącymi pracy dziennikarzy.