Kolegium Nauk Przyrodniczych żegna prof. dra hab. Tadeusza Puszkara

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 1 maja 2021 r. w wieku 80 lat zmarł

prof. dr hab. Tadeusz Puszkar

długoletni pracownik Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego, przełożony, kolega, mistrz, doświadczony biolog środowiskowy, faunista, fascynat zagadnień z pogranicza fenologii, ekologii i bioindykacji, wizjoner nowych kierunków rozwoju biologii środowiskowej; od 2000 roku związany z uczelnią rzeszowską, organizator Wydziału Biologiczno-Rolniczego UR, kierownik Katedry Biosystematyki UR, później Katedry Zoologii UR. Jako mentor zespołu zoologów na UR przyczynił się do licznych awansów naukowych swoich pracowników.

Członek między innymi: Komitetu Ochrony Przyrody PAN, Lubelskiego Towarzystwa Naukowego, Rzeszowskiego Towarzystwa Naukowego, Rady Naukowej Poleskiego Parku Narodowego.

Szanowany oraz ceniony dydaktyk, wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej.

Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składa
Społeczność akademicka Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Msza Święta Pogrzebowa zostanie odprawiona 7 maja 2021 r. o godz. 1400 w Klasztorze Ojców Dominikanów w Jarosławiu, po której nastąp odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarz Nowy przy ul. Krakowskiej w Jarosławiu