Tytuł Profesora dla dr hab. inż. Zofii Sokołowicz

​Miło nam poinformować, że Pani dr hab. inż. Zofia Sokołowicz z Instytutu Technologii Żywności i Żywienia w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego postanowieniem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy otrzymała tytuł profesora nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo.

Skan - Sokołowicz.jpg [259.11 KB]

Prof. Zofia Sokołowicz jest absolwentką biologii (Uniwersytet Jagielloński) oraz zootechniki (Akademia Rolnicza w Krakowie). Ukończyła również Międzyuczelniane Podyplomowe Studium Ochrony Przyrody im. Stefana Myczkowskiego w Krakowie. Stopnie naukowe: doktora oraz doktora habilitowanego uzyskała w Instytucie Zootechniki – PIB w Krakowie. Od 1 marca 2008 roku jest kierownikiem Katedry/Zakładu Produkcji Zwierzęcej i Oceny Produktów Drobiarskich Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W swojej działalności naukowej prof. Zofia Sokołowicz zajmuje się głównie wpływem czynników środowiskowych na jakość oraz bezpieczeństwo jaj i mięsa drobiowego, technologią przetwórstwa jaj i mięsa drobiowego oraz możliwościami poprawy walorów prozdrowotnych wyrobów drobiowych. Opublikowała ponad 240 prac i doniesień naukowych.

Prof. Zofia Sokołowicz jest członkiem wielu organizacji i towarzystw naukowych, m.in. WPSA (World's Poultry Science Association). Od roku 2015 jest członkiem Komitetu Nauk Zootechnicznych i Akwakultury Polskiej Akademii Nauk, w kadencji 2015-2018 pełniła funkcję przewodniczącej Sekcji Dobrostanu Zwierząt KNZiA PAN.