Pracownik Zakładu Ratownictwa Medycznego ukończył kurs NAEMT Tactical Combat Casualty Care.

Dr Jerzy Kiszka ukończył z wynikiem pozytywnym kurs - AC (TCCC). 18 września 2020r. zdał egzamin i uzyskał certyfikat National American Emergency Medical Technicians (NAEMT).
                Szkolenie udzielania pomocy medycznej w warunkach taktycznych przeprowadzone zostało przez W.I.R SOF MED CENTER. Kadrę instruktorską stanowili operatorzy/medycy polskich sił specjalnych z JWK w Lublińcu posiadający uprawnienia instruktorskie TCCC USA – NAEMT.
                Kursu TCCC obejmował postępowanie z pacjentem urazowym na polu walki wg najnowszych wytycznych. Działania prowadzone były w strefach: CUF, TFC, TACEVAC. Uczestnicy szkolenia rozpoznawali u poszkodowanego krytyczne obrażenia zagrażające życiu. Udzielali pomocy wg protokołu M.A.R.C.H. P.A.W.S. W trakcie szkolenia ćwiczono tamowanie masywnych krwotoków z wykorzystaniem opasek uciskowych oraz opatrunków hemostatycznych („wound packing”).
                Szkolenie obejmowało również stosowane w wojsku metody udrażniania dróg oddechowych, postępowanie w przypadku odmy prężnej, wstrząsu hipowolemicznego, urazów głowy oraz hipotermii. Uczestnicy szkolenia ćwiczyli monitorowanie pacjenta z wykorzystaniem „pętli re-oceny", wzywanie środków ewakuacji medycznej (TACEVAC) protokołem „9- Line MEDEVAC Request" oraz przekazywanie pacjenta z użyciem  protokołu "MIST".
                Kurs był bardzo intensywny. Uczestnicy na początku każdego dnia poddawani byli testom sprawdzającym ich wiedzę. Brak zaliczenia testu wiedzy skutkował wydaleniem z kursu i niedopuszczeniem do egzaminu końcowego.  Uczestnicy przez cały czas szkolenia podlegali ciągłej ocenie swoich umiejętności.
                Uczestnictwo w kursie NAEMT TCCC jest bardzo dobrą okazją do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności w zakresie pomocy osobom z ciężkimi obrażeniami ciała.