Informacje dotyczące realizacji zajęć dydaktycznych w KNH w roku akademickim 2021/2022

Szanowni Państwo,
w związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim informuję, że:

1.    Zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Rzeszowskim powinny być co do zasady prowadzone w formie kontaktu bezpośredniego.
2.    Obowiązek zakrywania nosa i ust przy pomocy maseczki obowiązuje:
        1)    w pomieszczeniach ogólnodostępnych Uniwersytetu Rzeszowskiego;
        2)    w salach dydaktycznych, w których realizowany jest proces dydaktyczny – w przypadku braku możliwości zachowania dystansu społecznego min. 1,5 m pomiędzy poszczególnymi stanowiskami;
        3)    w pomieszczeniach administracji centralnej i kolegialnej – dla osób z zewnątrz oraz pracowników lub studentów przemieszczających się pomiędzy budynkami.
3.    Prowadzący zajęcia dydaktyczne są zwolnieni z obowiązku zakrywania ust i nosa.
4.    Zajęcia dydaktyczne powinny odbywać się w grupach zgodnie z ustalonym harmonogramem.
5.    W przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej lub wprowadzenia przepisów powszechnie obowiązujących ograniczających funkcjonowanie Uczelni możliwe jest przywrócenie  kształcenia w trybie hybrydowym lub w całości zdalnym.

dr hab. Elżbieta Rokosz, prof. UR
Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia