Szkolenie świadomościowe dotyczące problemów osób z niepełnosprawnością dla Studentów

Szkolenie realizowane jet w ramach projektu „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR.

Jego celem jest pokazanie problemów dnia codziennego osób z dysfunkcjami wzroku, słuchu, ograniczeniami ruchowymi, zaburzeniami psychicznymi. Zwiększenie poziomu świadomości społecznej na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ich funkcjonowania na Uczelni oraz integracji ze środowiskiem akademickim.
Studenci zapoznają się ze sposobami efektywnego komunikowania się z osobami z niepełnosprawnością oraz praktycznymi formami wsparcia osób z różnymi dysfunkcjami.

Wymiar godzin:
4 godziny dydaktyczne (45 min): 4 godziny w formie zdalnej (szkolenie on-line)

Daty szkoleń:

Szkolenie_świad_terminy.jpg [113.45 KB]

Kryteria rekrutacji:
- status Studenta I roku studiów pierwszego stopnia lub studiów jednolitych magisterskich, na Uniwersytecie Rzeszowskim (oświadczenie w ankiecie zgłoszeniowej)
- dodatkowe punkty dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności:
2 pkt.,
- w przypadku takiej samej liczby punktów decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia:
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego ze wskazaniem daty szkolenia.
Link do formularza zgłoszeniowego online:

Rekrutacja będzie otwarta od 16.04.2021 r. – liczba miejsc ograniczona. Poszczególne grupy będą zamykane, po wypełnieniu limitu miejsc.
Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego, uczestnik otrzyma (drogą mailową ok. 2 dni przed szkoleniem) dokumenty z przypisaną datą szkolenia, do uzupełnienia i podpisania. Dokumenty należy dostarczyć do Biura Projektu lub przesłać pocztą tradycyjną.

Kontakt:
Biuro Projektu „Przyjazny nURt”
ul. Pigonia 6, pok. 2, Rzeszów 35-959
Telefon /017/ 872-10-31
e-mail: przyjaznynurt@ur.edu.pl
Realizacja projektu jest dostosowana do osób z niepełnosprawnością.