Międzynarodowa Szkoła Letnia CEEPUS w Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

Miło nam poinformować, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przyznała Kolegium Nauk Medycznych grant z Programu CEEPUS na organizację Międzynarodowej Szkoły Letniej „Komunikacja w Medycynie”.

W dniach 1-9 lipca 2024 r., Kolegium Nauk Medycznych gościć będzie 15 osób z krajów Programu CEEPUS, które chcą  wzmocnić kompetencje w zakresie komunikacji z pacjentami i zespołami interdyscyplinarnymi.

Szkoła Letnia będzie wyjątkową szansą edukacyjną dla przyszłej kadry medycznej (pielęgniarek, położnych, lekarzy, ratowników medycznych i innych) oraz pracowników naukowych z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Uczestnicy wezmą udział w następujących seminariach i warsztatach:

Kurs 1: Komunikacja interpersonalna

Kurs 2: Komunikacja interpersonalna w medycynie i ochronie zdrowia

Kurs 3: Breaking Bad News – szkolenie w zakresie protokołu SPIKES dla personelu medycznego

Kurs 4: Komunikacja oparta na uważności

Kurs 5: Komunikacja międzykulturowa w medycynie

Na zakończenie szkoły letniej uczestnicy otrzymają Certyfikat.

Szkoła Letnia będzie miała charakter stacjonarny, a kurs będzie połączeniem wykładów, interaktywnych scenariuszy i studiów przypadków, co umożliwi uczestnikom zastosowanie niektórych protokołów w rzeczywistych sytuacjach. Uczestnicy wezmą udział w wizytach studyjnych organizowanych w regionie.

Kierownikiem projektu jest dr Małgorzata Nagórska.

Funkcję jednostki koordynującej pełni Welcome to Center „Nowa Przestrzeń Naukowca” działające w Kolegium Nauk Medycznych.