Filtruj wyniki

Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowej Konferencji Naukowej Muzyka w kontekście pedagogicznym, społecznym i kulturowym. Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 maja 2024 r.

Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego  ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy LOKACJE Kolekcja Sammlung Pastula. 9 maja 2024, godz. 14:00 Galeria Instytutu Sztuk Pięknych im. Włodzimierza Kotkowskiego

Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy "LOKACJE Kolekcja Sammlung Pastula". 9 maja 2024, godz. 14:00. Galeria Instytutu Sztuk Pięknych im. Włodzimierza Kotkowskiego Rzeszów, al. mjr. W. Kopisto 2a.

Zaproszenie na otwarcie wystawy Koła Badań Artystycznych Szkoły Doktorskiej UR "MY TERAZ TUTAJ". 11 kwietnia 2024, godz. 12:30, Galeria Instytutu Sztuk Pięknych, im. prof. Włodzimierza Kotkowskiego, Rzeszów, al. mjr. W. Kopisto 2a. Wystawa czynna do 5 maja 2024

Wernisaż wystawy odbył się w gmachu galerii BWA, przy licznej obecności uczestników pokonkursowej wystawy, zaproszonych gości i miłośników malarstwa. Połączony był z ceremonią wręczenia nagród konkursowych w ramach triennale dla wyłonionych zwycięzców ogólnopolskiego konkursu.

Uczniowie podczas pracy w kabinach pod opieką studentów z KLS i dr I.Szwed (KLS)

Zapoczątkowany w maju 2023 roku przez Lingwistykę Stosowaną (dr Judytę Pawliszko i dr Iwonę Szwed) projekt Linguistic Patronite dynamicznie się rozwija i spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów szkół średnich Podkarpacia.

Wernisaż Triennale Malarstwa Stucenckiego 2, 21 marca 2024 r. godz. 16:30 oraz Sympozjum naukowo-artystyczne "Miara talentu" 21 marca 2024., godz. 18:00, BWA Rzeszów, ul. Jana II Sobieskiego 18 w Rzeszowie.

16 lutego br., w Uniwersytecie Rzeszowskim mieliśmy okazję wspólnie z wyróżnionymi świętować jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wspólnoty akademickiej.

Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy pokonkursowej wraz z uroczystym wręczeniem nagród XV edycji Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Plakat filmu "Koński ogon", reżyserii oraz scenariusza dr Justyny Łuczaj-Salej

Jest nam niezwykle miło poinformować, że dr Joachim Popek z Zakładu Historii Gospodarczej i Społecznej Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego Kolegium Nauk Humanistycznych otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców w 18 edycji!

Z przyjemnością informujemy, że projekt pt. ,,Rola prasy wileńskiej i lwowskiej I połowy XIX wieku w kształtowaniu tożsamości narodowej i postaw obywatelskich Polaków" przygotowany przez zespół pod kierunkiem dr hab. Jolanty Kowal, prof. UR otrzymał finansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.