Zakończenie roku akademickiego UTW-UR 2020/2021.

W związku z zakończeniem roku akademickiego UTW-UR 2020/2021, dnia 15 czerwca 2021 r. odbyło się spotkanie Zarządu UTW-UR ze współpracownikami, które swoją obecnością zaszczycili: pani dr hab. prof.UR Elżbieta Rokosz - Prorektor ds.Studenckich i Kształcenia oraz dr hab. prof.UR Andrzej Bonusiak - Opiekun UTW-UR z ramienia Rektora UR, obecna była również redaktor Anna Leśniewska z Radia Rzeszów.

Zebranych powitała Prezes UTW-UR kol. Małgorzata Siuta. W swoim wystąpieniu podsumowała rok akad.2020/2021, na którego działalność ogromny wpływ miał stan epidemiczny związany z koronawirusem covid-19, zajęcia musiały odbywać się w formie zdalnej. Przede wszystkim zakończona została realizacja Projektu UR "Systemowa edukacja nieformalna Uniwersytetu Rzeszowskiego przestrzenią rozwoju słuchaczy UTW". Prezes podziękowała władzom i pracownikom Uniwersytetu za inicjatywę i realizację projektu. Zajęcia z kursów projektu były od marca br. częściowo  kontynuowane w formie odpłatnych zajęć zdalnych UTW-UR na platformie Teams. Oprócz tego funkcjonował Dyskusyjny Klub Książki UTW - recenzje polecające zalecane lektury systematycznie pisała kol. Maria Suchy, umieszczone na naszej stronie internetowej. W formie zdalnej prowadzone były także wtorkowe wykłady ogólne UTW-UR, prezentacje z nich są dostępne także na stronie internetowej.  W maju została reaktywowana grupa nordic walking, spotyka się w piątki o godz. 10.00 na Bulwarach przy amfiteatrze oraz klub filmu - zaprosił na trzy seanse do kina "Zorza". Zarząd UTW-UR ogłosił konkurs dla słuchaczy "Twórczość w czasie pandemii" w 8 obszarach aktywności. Wszystkie informacje były systematycznie na bieżąco umieszczane na stronie internetowej UTW-UR, tam też jest dostępny pełny tekst wystąpienia Prezes Małgorzaty Siuty.

Pani Prorektor UR i Opiekun UTW-UR zadeklarowali pełne wsparcie dla naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Prezes UTW-UR oficjalnie poinformowała o decyzji kol. Heleny Materni, która po 14 latach prowadzenia księgowości UTW-UR, złożyła rezygnację ze stanowiska księgowej. W imieniu Zarządu i Słuchaczy, Prezes serdecznie podziękowała Koleżance za sumienną, profesjonalna pracę na rzecz naszej społeczności, wręczając okolicznościowy adres i kwiaty; zebrani gorącymi oklaskami podziękowali Jej za wsłuchiwanie się i wychodzenie naprzeciw  potrzebom słuchaczy.

W dyskusji, dzieląc się refleksjami z mijającego rok akademickiego, głos zabrali: przewodnicząca Komisji Rewizyjnej UTW-UR kol. Halina Radwańska - podkreśliła, że była zapraszana na każde zebranie zarządu, stąd na bieżąco znała decyzje zarządu, popierając udział w Projekcie UR i organizację Konkursu UTW-UR, podziękowała za harmonijną współpracę; wiceprezes ds. naukowych kol. Danuta Kamieniecka-Przywara - pełne sprawozdane z realizowanych wykładów dostępne na naszej stronie internetowej; prezes SP UTW kol.Maria Suchy - odbyło się już doroczne zebranie sprawozdawcze członków SP UTW w formie zdalnej, materiały będą dostępne na stronie internetowej;  kol. Jan Ziąbek, który podkreślił swoje członkostwo w UTW-UR od 2006 r.. Redaktor A. Leśniewska przeprowadzała wywiady z przedstawicielami zarządu, które będą emitowane na antenie Radia Rzeszów w niedzielnym programie o godz. 13.00. Wywiad z Prezes UTW-UR dla Redakcji Informacyjnej Radia Rzeszów, był emitowany 14.06.2021 - link do audycji: https://radio.rzeszow.pl/wiadomosci/malgorzata-siuta

Spotkanie zakończyło się wspólnym grupowym zdjęciem.

Ewa Wójcik

Jan Stachura - zdjęcia, link do pobrania:  https://we.tl/t-Bgsg2jxTjb;