Reportaż ze spotkania Klubu Seniora 80+, 25.05.2022.

Spotkanie Klubu Seniora 80+ UTW-UR

Po niemal 2 latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19, seniorzy z tytułami honorowych słuchaczy UTW-UR  i  pozostali członkowie zrzeszeni w Klubie Seniora 80+, mogli się znowu spotkać bezpośrednio. Wielu z nich niecierpliwie czekało na taką chwilę, kiedy znowu można będzie usiąść przy wspólnym stole, uścisnąć dawno niewidziane przyjaciółki i oddać się wspomnieniom.

Spotkanie zorganizowano w środę, 25 maja 2022 r. w gościnnych progach Bistro Do-Re-Mi. Zebranych powitała Prezes Zarządu kol. Małgorzata Siuta, przedstawiając pokrótce planowany przebieg spotkania. W wydarzeniu uczestniczyła dr hab. prof.UR Elżbieta Rokosz Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia UR oraz dr hab. prof.UR Andrzej Bonusiak Pełnomocnik Rektora ds. UTW-UR, którzy zwrócili się do obecnych z ciepłymi słowami, życząc miłego spotkania.

Z kolei kol. Danuta Kamieniecka–Przywara przybliżyła najważniejsze wydarzenia ostatnich 2 lat na UTW-UR, podkreślając destrukcyjny wpływ lockdownu na życie seniorów i zatrzymując się nieco dłużej nad omówieniem konkursu „Twórczość w czasie pandemii”. Opowiedziała także o zaangażowaniu słuchaczy UTW-UR w pomoc dla Ukrainy i o całym łańcuchu dobrych ludzi, którzy wsparli zakup leków i ich dostarczenie do UTW we Lwowie.

Spotkanie było też okazją do przekazania podziękowań dla dotychczasowej kierownik  Klubu Seniora 80+ kol. Adeli Wierzbickiej i przedstawienia jej następczyni kol. Małgorzaty Kuśmierczyk, która zadebiutowała jako organizatorka wydarzenia.

Swoistą tradycją spotkań Klubu Seniora 80+ jest wspólne świętowanie przypadających w danym roku 80. urodzin słuchaczy UTW-UR. Także i tym razem specjalne dyplomy gratulacyjne oraz symboliczne upominki wręczono trzem seniorom 90+ oraz 14 seniorom 80+. Zebrani, wspierani przez kol. Bożenę Słowik z chóru Cantilena i akompaniatora pana Ryszarda Pilcha, odśpiewali jubilatom „Sto lat”. Ta dwójka wykonała też wiele innych, ulubionych i znanych przebojów minionych lat, zachęcając uczestników do udziału we wspólnym śpiewie.

Zebrani nie tylko wspominali historię, oglądając stare zdjęcia prezentowane przez kol. Jana Ziąbka, ale też sami sięgali po mikrofon: pani Maria Rudnicka recytowała własne wiersze, pan Henryk Pelc z wielką werwą wygłosił dwie ballady Mickiewicza, zaś pani Zofia Piotrowska podzieliła się swoimi refleksjami na temat życia seniora. Całe wydarzenie dokumentował kol. Janusz Obarski z Klubu fotografii UTW-UR.

W trakcie spotkania obecna była redaktor Polskiego Radia Rzeszów pani Anna Leśniewska, która przeprowadziła wiele wywiadów z jubilatami. Będą one dostępne w audycji Polskiego Radia Rzeszów „Kiedy nadchodzi jesień”, emitowanej w poniedziałek 30 maja o godz. 20.05.

Uczestnicy spotkania zostali bardzo smacznie ugoszczeni przez Bistro Do-Re-Mi.

Maria Suchy.