Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 - Mobilny Punkt Spisowy w Biurze UTW-UR.

Od 1 kwietnia br. trwa obowiązkowy Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021. Głównym kanałem realizacji spisu jest formularz internetowy. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma dostęp do Internetu, urządzenia mobilnego lub po prostu zwykłego komputera. Chcemy umożliwić spisanie się, dlatego wspólnie z Urzędem Statystycznym w Rzeszowie,  organizujemy

w dniu 21 czerwca 2021 r. /poniedziałek/ w godz. 10.00- 14.00  w Biurze UTW-UR:   Mobilny  Punkt Spisowy  dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W związku powyższym prosimy o zapisywanie się telefoniczne na spotkanie w dniach: 7, 8, 9 czerwca lub 14,16 czerwca, w godz. 10.00-14.00,                                                                   telefon 17/872-29-11 lub e-mail: biuroutw@ur.edu.pl

Halina Domino –Biuro UTW-UR

Podstawa do spisania jest PESEL oraz nazwisko rodowe matki – to jest potrzebne do zalogowania się do formularza.

Pytania, które sprawiają trudność, a są niezbędne przy wypełnianiu formularza spisowego:

- powierzchnia użytkowa mieszkania/domu;

- rok oddania domu do użytkowania;

- jeżeli chcemy spisać współlokatorów to ich nr pesel też potrzebujemy, możemy ich nie spisywać – współlokatorzy mogą spisać się samodzielnie;

- jest pytanie o orzeczenie o niepełnosprawności – jaki stopień, ale to raczej osoby zainteresowane będą wiedzieć.

Na końcu formularza spisowego jest możliwość wzięcia udziału w loterii organizowanej przez GUS, aby się w niej zarejestrować należy podać adres email, jeśli senior takiego nie posiada, to może podać e-mail kogoś z rodziny, tylko trzeba go znać. Oczywiście udział w loterii jest dobrowolny.

Na stronie https://demo.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations jest zamieszczona wersja demo, można ją przetestować, nawet podając pesel te dane nie zapisują się i nie są brane pod uwagę w spisie.