Komunikat Prezes UTW-UR.

Szanowni Słuchacze!

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze jesienne plany, ale nie poddajemy się i dalej planujemy letni semestr 2021. Dla naszej akademickiej społeczności UTW-UR to szansa współpracy z osobami, od których możemy się uczyć pasji życia i tego, że cieszymy się każdym dniem.

Jesteśmy elitarnym towarzystwem ludzi 50+. UTW-UR jest miejscem, które zostało stworzone specjalnie dla Was, gdzie jesteście mile widziani i akceptowani bez  żadnych warunków wstępnych. Jesteśmy wielką uniwersytecką rodziną i nadal nią - w co wierzę - będziemy.

Wiele jednak zależy od tempa zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz decyzji władz państwowych i uniwersyteckich, ponieważ najważniejsze jest nasze zdrowie i bezpieczeństwo życia.

Chciałabym przytoczyć nasz obowiązujący STATUT:

1. Słuchaczem UTW-UR  na zasadzie dobrowolności może zostać osoba, bez względu na wykształcenie, która ukończyła 55 lat, emeryt/rencista, złoży wypełnioną deklarację wraz ze zdjęciem oraz opłaci wpisowe i aktualną składkę roczną.
  2. Słuchacz kontynuujący edukację może zapłacić składkę roczną jednorazowo, bądź też w dwóch ratach za każdy semestr; szczegółowe terminy płatności określi Regulamin UTW-UR.
  3. Słuchacz  otrzymuje legitymację UTW-UR podpisaną przez Rektora UR.
  4. Aktualna  legitymacja daje słuchaczowi czynne i bierne prawo wyborcze do organów samorządowych UTW-UR oraz uprawnia do korzystania ze wszystkich form zajęć organizowanych przez studium otwarte, a także do biletów ulgowych przy wyjściach  grupowych do placówek kultury oraz do korzystania z biblioteki i archiwum UR.
  1. Słuchacz UTW-UR traci wszystkie w/w uprawnienia w razie nieopłacenia składki członkowskiej za aktualny semestr. Po upływie semestru Zarząd może uchwalić skreślenie go z listy słuchaczy z  powodu nieopłacenia składki. Od decyzji Zarządu w tym zakresie przysługuje odwołanie do Komisji Rewizyjnej.
  2. Słuchacz może w uzasadnionej sytuacji uzyskać roczny urlop za zgodą Zarządu UTW.

oraz  KODEKS ETYCZNY Słuchaczy UTW-UR:

Przynależność do grona Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku nobilituje i dodaje prestiżu, ale również obliguje do przestrzegania zasad, które określa niniejszy kodeks.

Rzetelne płacenie składek jest zaszczytnym obowiązkiem każdego z nas.

Składki UTW-UR w roku akad.2020/2021

Zarząd UTW-UR na posiedzeniu w dniu 9.09.2020, w związku z stanem epidemicznym i częściowym zawieszeniem zajęć w II sem.2019/2020,  podjął Uchwałą decyzję o następujących zasadach płatności składek UTW-UR w roku akad.2020/2021:

650 słuchaczy, którzy mają zapłaconą składkę za II sem.2019/2020 – płaci za:

• I sem.2020/2021 składkę w wysokości: 20 zł
  • II sem.2020/2021                                 - 40 zł
  • czyli roczna składka wynosi 60 zł;

- Seniorzy 80+ płacą roczną składkę w wysokości 10 zł;

dla pozostałych słuchaczy (ok.136 nie zapłaciło składek za II sem.2019/20)

i nowo przyjętych, obowiązują dotychczasowe zasady: 40 zł za I i 40 zł za II semestr.

Szanowni Słuchacze!

Proszę śledzić na naszej stronie internetowej komunikatów o zajęcia planowanych w semestrze letnim, niestety prowadzonymi nadal w systemie zdalnym, zgodnie z zarządzenie  JM Rektora UR.

Życzę zdrowia i spokoju oraz wiary, że wrócimy do normalności.

Małgorzata  Siuta, Prezes UTW-UR