Pracownicy SWFiR


Uchwałą Senatu UR i Zarządzeniem Rektora UR nr 52 z dnia 3.06.2009 r. zostało powołane Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu  obecnie - Studium Wychowania Fizycznego i Rekreacji (na podstawie Zarządzenia nr 69/2019 Rektora UR z dnia 28.10.2019 r. w sprawie przekształcenia jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Rzeszowskiego).

Wielopoziomowa edukacja w szkole wyższej przewiduje określone efekty kształcenia. Zadaniem SWFiR jest wyposażenie studiujących w naszej Alma Mater w kompetencje składające się na rozwój osobowy oraz pełnienie ról społecznych.Istotą naszej działalności jest wyposażenie zainteresowanych w nawyki umiejętnego korzystania z proponowanych form aktywności fizycznej i sprawnego funkcjonowania w zastanej rzeczywistości. Opowiadamy się za znaną maksymą: W zdrowym ciele zdrowy duch.

Kadra SWFiR:

mgr Anna Barć

  • trener II klasy koszykówki
  • instruktor piłki siatkowej
  • instruktor pływania
  • uprawnienia sędziowskie z zakresu koszykówki i pływania
  • uprawnienia pilota wycieczek zagranicznych
  • instruktor rekreacji ruchowej w narciarstwie biegowym
  • instruktor rekreacji ruchowej w narciarstwie zjazdowym
     

mgr Jacenty Binkowski

  • trener II klasy piłki nożnej
  • instruktor koszykówki
  • młodszy ratownik WOPR

 

dr Grzegorz Domino

  • trener I klasy tenisa 
  • uprawnienia sędziowskie w tenisie
  • instruktor narciarstwa zjazdowego
  • instruktor pływania
  • ratownik WOPR
     

 mgr Wiesław Gołda

  • trener I klasy piłki nożnej
  • instruktor koszykówki
     

mgr Sylwia Pomianek

  • instruktor sportu tenis
  • uprawnienia sędziowskie z zakresu pływania
  •  instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness; step, dance i wzmacnianie
     

mgr Adela Jabłecka

  • instruktor sportu w pływaniu
  • certyfikat kursu nauczania pływania niemowląt i małych dzieci PSPN
  • instruktor piłki siatkowej
  • instruktor dyscypliny sportu gimnastyka sportowa
  • instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness w różnych formach gimnastyki
  • instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością aerobik
  • instruktor rekreacji w specjalności jeździectwo
  • instruktor rekreacji w narciarstwie zjazdowym
  • instruktor nordic walking / licencja PZLA
  • instruktor jogi hormonalnej
  • trener Aqua IFAA


mgr Jacek Krawczyk

  • trener II klasy w koszykówce
  • trener II klasy w pływaniu
  • instruktor w gimnastyce
  • instruktor w lekkiej atletyce
  • instruktor w piłce siatkowej,
  • instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością kulturystyka
     

mgr Arkadiusz Mach

  • instruktor sportu z pływania
  • instruktor sportu z kulturystyki
  • instruktor sportu z biegu na orientację
  • instruktor sportu ze wspinaczki skałkowej
  • instruktor rekreacji z survivalu
  • instruktor rekreacji z kajakarstwa
  • instruktor rekreacji z narciarstwa zjazdowego
  • instruktor nordic walking
  • ratownik WOPR
  • pilot wycieczek

 

mgr Magdalena Mucha

  • instruktor fitness
  • instruktor sportu, akrobatyka sportowa
  • kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego
  • kurs choreograficzny z zakresu tańców polskich
  • kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży
  • kurs dla wychowawców obozów i kolonii
  • kurs pierwszej pomocy przedmedycznej
  • licencja sędziego Polskiej Federacji Tańca

 

mgr Tadeusz Olszowy

  • trener II klasy piłki siatkowej
  • instruktor piłki nożnej
  • instruktor pływania
  • instruktor narciarstwa
     

mgr Adriana Ostrowska

  • instruktor sportu piłki  siatkowej
  • instruktor sportu pływania
  • instruktor sportu narciarstwa zjazdowego
  • instruktor Nordic  Walking
  • uprawnienia licencjonowanego  pilota wycieczek  krajowych i  zagranicznych
  • uprawnienia kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży
  • kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

 

mgr Filip Peliszko

  • instruktor pływania
  • instruktor piłki nożnej
  • instruktor narciarstwa zjazdowego
  • sędzia piłki nożnej

 

mgr Aleksander Ragan

  • trener II klasy w lekkiej atletyce
  • instruktor koszykówki
  • uprawnienia w zakresie ratownictwa wodnego
  • specjalizacja w zakresie gimnastyki korekcyjnej
  •  instruktor golfa

 

mgr Mateusz Salamon

  • instruktor koszykówki
  • opiekun młodzieży
  • pilot wycieczek w kraju i za granicą
  • kurs żeglarza jachtowego
  • instruktor nordic walking
  • manager

 

mgr Tomasz Świątek

  • trener II klasy w narciarstwie zjazdowym
  • instruktor piłki nożnej
  • instruktor koszykówki
  • instruktor piłki siatkowej
  • instruktor pływania
     

dr Miłosz Szczudło

  • trener II klasy pływania
  • instruktor kajakarstwa
  • instruktor kulturystyki
  • sternik motorowodny
  • sędzia okręgowy z pływania
  • ratownik WOPR
  • instruktor windsurfingu
  • operator ścianki wspinaczkowej
  • sędzia piłki nożnej
  • asystent osoby niepełnosprawnej
  • instruktor szachowy
  • instruktor narciarstwa
  • instruktor gimnastyki korekcyjnej
  • instruktor siatkówki
     

mgr Jacek Smulski

  • instruktor rekreacji ruchowej w kajakarstwie
  • ratownik WOPR
  • instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej
  • instruktor pływania
  • kierownik wycieczek szkolnych i obozów wędrownych