W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

VIII Akademicki Spływ Kajakowy „Błękitny San”

W dniach 14-16 maja odbył się VIII Akademicki Spływ Kajakowy „Błękitny San” zorganizowany przez Akademicki Klub Turystyczny "Watra" Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Studium Wychowania Fizycznego i Rekreacji. Po roku trudnych i niesprzyjających warunków związanych z ograniczeniami pandemii udało się !!! Uroki słonecznej pogody wykorzystali studenci I roku Turystyki Historycznej i Kulturowej, Położnictwa, Filozofii, Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Sztuk Wizualnych,  którzy w ramach zajęć z wychowania fizycznego mieli okazję w nim uczestniczyć. Trasa spływu wiodła przez malownicze tereny Gór Sanocko-Turczańskich, Pogórza Dynowskiego i Pogórza Przemyskiego. Komandorem spływu był mgr Jacek Smulski.