W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

III Akademicki Turniej Szachowy "Polska - Kaukaz 2021"

W piątek, 22 października 2021 r. z inicjatywy Pana mgr Dariusza Popka z Urzędu Miasta Rzeszowa, organizatora X Międzynarodowej Konferencji Naukowej "KAUKAZ - Przeszłości - Teraźniejszość -  Przyszłość" miałem przyjemność zorganizować po raz trzeci z Sekcją Szachową Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego i Studium WF i Rekreacji UR turniej szachowy dla uczestników konferencji, studentów i pracowników UR.
            Patronat honorowy nad 3. Akademickim Turniejem Szachowym objął Pan Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek, jak również ufundował dyplomy,  puchary i upominki dla zwycięzców w Kategorii: OPEN i Kategorii: UCZESTNICY KONFERENCJI.
            Nad przebiegiem zawodów rozgrywanych Systemem Szwajcarskim P-10 czuwał Sędzia Międzynarodowy, członek Sekcji Szachowej KU AZS UR, mgr inż. Artur Chowaniec.
Po rozegraniu 5 rund turniejowych klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria: Uczestnicy Konferencji
I miejsce - Seifulla Rashydov ( 2,0 pkt )
II miejsce - Tsakanyan Rouslan ( 2,0 )
III miejsce - Popek Dariusz ( 1,0 )

IV miejsce - Fedoseev Andrey ( 1,0 )

V miejsce - Margarjan Gor ( 1,0 )

VI miejsce - Wojtoń Jakub

Kategoria: Open
I miejsce - Barbara Trybowska studentka UR ( 5,0 pkt )
II miejsce - Jan Pisuliński pracownik UR  ( 4,0 )
III miejsce - Piotr Sygulski student UR ( 4,0 )

IV miejsce - Adrian Miąsik student UR ( 4,0 )

V miejsce - Wiktor Kielar student UR ( 4,0 )

VI miejsce - Anna Trybowska studentka UR ( 3,0 )

W ceremonii zakończenia turnieju i wręczeniu dyplomów, pucharów i upominków z Działu Promocji UR dla zwycięzców zawodów, w imieniu Pana Rektora wzięli udział, Pani Dziekan Kolegium Nauk Humanistycznych UR dr hab. Agnieszka Myszka, prof. UR, Pan dr Paweł Korzeniowski, zastępca Dyrektora Instytutu Historii UR i Pan Dyrektor Studium WF i Rekreacji UR dr Miłosz Szczudło.
            Gratuluję zwycięzcom turnieju w obu kategoriach rozgrywkowych. Dziękuję wszystkim uczestnikom "Królewskiej gry" w Uniwersytecie Rzeszowskim, która przebiegała w przyjaznej sportowej atmosferze i grze fair play.
            Dziękuję Panu Rektorowi prof. Sylwestrowi Czopkowi za objęcie honorowym patronatem w/w turniej i Panu Sędziemu mgr inż. Arturowi Chowańcowi za przeprowadzenie całego turnieju w formie wolontariatu.

Był to pierwszy sprawdzian dla Sekcji Szachowej KU AZS UR w bieżącym roku akademickim, a kolejnym będzie X Świąteczny Turniej Szachowy o Puchar Rektora UR, który odbędzie się 17 grudnia ( piątek ) br., i pozwoli nam wyłonić reprezentację Uniwersytetu Rzeszowskiego na Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach, które odbędą się kwietniu 2022 roku w Katowicach, a organizatorem będzie KU AZS GWSH Katowice.

Wyniki w załączniku

Opiekun Sekcji Szachowej