Naukowcy UR nagrodzeni na Międzynarodowych Targach INTARG 2022

W dniach 11-12 maja 2022 r. Katowickim Spodku i MCK odbyły się XV Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG®2022, podczas których pracownicy UCTT wspólnie z przedstawicielami PCI zaprezentowali m.in. ofertę technologiczną Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W programie wydarzenia znalazły się również konkurs wynalazków z nagrodami i medalami, spotkania networkingowe, panele dyskusyjne poświęcone synergii nauki i przemysłu, transferowi wiedzy i technologii, a także modelom finansowania badań naukowych i wdrożeń w przemyśle.

Podczas targów odbył się Konkurs INTARG® 2022, w ramach którego zgłoszone rozwiązania poddane zostały ocenie międzynarodowego jury. Medale otrzymało pięć wynalazków wytworzonych w Uniwersytecie Rzeszowskim w ramach realizacji projektów grantowych PCI.

Złote medale otrzymały wynalazki:

• Inteligentna Technologia Optymalizacji Zadań Logistycznych dla Bezzałogowych Statków Powietrznych, lider: dr Zbigniew Gomółka
  • Sposób Wytwarzania Wegańskich Batonów o Zwiększonej Zawartości Białka z Wykorzystaniem Białek z Makuchów Roślin Oleistych o Właściwościach Immunomodulacyjnych, lider: dr inż. Tomasz Cebulak

Srebrne medale otrzymały wynalazki:

• Antybakteryjna Powłoka TiO2:Ag, N Wytworzona na Szkle Hartowanym Naklejanym na Wyświetlacze Dotykowe, lider: dr hab. Andrzej Dziedzic, prof. UR
  • Antynikotynowa Guma Lecznicza – Nowoczesna Postać Leku w Terapii Uzależnienia od Tytoniu, lider: prof. dr hab. n. med. Piotr Tutka
  • Nowe Wzory Użytkowe Mankietów Naramiennych do Pomiaru Ciśnienia Tętniczego Krwi, lider: dr Justyna Wyszyńska

GRATULUJEMY!