XXIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Rusycystyka i współczesność"

Katedra Rusycystyki w Instytucie Neofilologii Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego serdecznie zaprasza na XXIII Międzynarodową Konferencję Naukową "Rusycystyka i współczesność".

Konferencja, której Katedra Rusycystyki UR jest współzałożycielem i współorganizatorem ma charakter cykliczny i każdego roku odbywa się w innym kraju. Współorganizatorami konferencji są: Katedra Komunikacji Międzykulturowej Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. A.I. Hercena w Sankt Petersburgu (Rosja), Katedra Języka Rosyjskiego i Katedra Literatury Światowej Odeskiego Uniwersytetu Narodowego im. I.I. Miecznikowa (Ukraina), Bałtycka Akademia Międzynarodowa w Rydze (Łotwa), Katedra Filologii Rosyjskiej Euroazjatyckiego Uniwersytetu Narodowego im. L.N. Gumilowa w Astanie (Kazachstan),  Astrachański Uniwersytet Państwowy (Rosja). Badania naukowe oscylują wokół nauczania języka rosyjskiego jako obcego, badań nad literaturą rosyjską, nauczaniem języka rosyjskiego dzieci bilingwalnych oraz badań językoznawczych. Konferencja rokrocznie odbywa się pod egidą MAPRYAL (Międzynarodowego Stowarzyszenia Wykładowców Języka Rosyjskiego i Literatury).  W bieżącym roku z uwagi na sytuację epidemiczną wydarzenie odbywa się w formie zdalnej.

Szczegóły:

/kolegia/kolegium-nauk-humanistycznych/jednostki-naukowe/instytut-neofilologii/dzialalnosc-naukowa/konferencje-naukowe/rusistika-i-nowoczesnosc