XXI Ogólnopolskie Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych „Na styku przyrody i kultury”

Serdecznie zapraszamy na XXI Ogólnopolskie Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych „Na styku przyrody i kultury”, które w tym roku odbędzie się w RZESZOWIE, w dniach 18-19 września 2021 r.

Forum oferuje cykl konferencji prezentujących aktualności ze świata nauk przyrodniczych. Pozwala nauczycielom przedmiotów przyrodniczych wszystkich szczebli edukacji na dyskusję, wymianę poglądów i doświadczeń. Umożliwia też integrację i nawiązanie kontaktów pomiędzy nauczycielami szkół podstawowych i ponadpodstawowych ze środowiskiem akademickim.

Forum po raz pierwszy odbywać się będzie w woj. podkarpackim.

Organizatorzy:

• Uniwersytet Rzeszowski
  • Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli
  • Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
  • Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego

Patronat:

• Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego
  • Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty

Patronat medialny:

• TVP 3 Rzeszów
  • GC Nowiny oraz nowiny24.pl

Komitet Naukowy i Komitet Organizacyjny Konferencji:

Komitet Naukowy Konferencji:

• Prof. dr hab. Sylwester Czopek
  • Dr hab. Piotr Gębica
  • Dr Małgorzata Buczek-Kowalik
  • Dr Agata Ćwik
  • Dr Teresa Mitura
  • Dr Krzysztof Szpara
  • Dr Joanna Wład-Michalik

Komitet Organizacyjny Konferencji:

• Piotr Pilch (Wicemarszałek Woj. Podkarpackiego)
  • Krystyna Wróblewska (dyrektor PZPW w Rzeszowie)
  • Dr hab. Adam Hibszer
  • Dr Joanna Wład-Michalik
  • Dr  Stanisław Kusiak
  • Agnieszka Maślach
  • Anna Sibiga
  • Dr Krzysztof Szpara
  • Robert Szura

Program XXI FORUM

18 września 2021 r. (sobota)

- 9.30 - Rejestracja uczestników

- 10.00 - Wyjazd na zajęcia terenowe w Beskidzie Niskim. Prowadzący: Krzysztof Szpara, Robert Szura

W planie (m.in.):

- zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Górniczego w Bóbrce,

- Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej,

- miejsce planowanej budowy zbiornika wodnego Kąty-Myscowa,

- cerkiew, cmentarz z okresu I wojny światowej oraz Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej,

- Ok. 20.00 powrót do Rzeszowa

19 września 2021 r.(niedziela)

- Godz. 9.00-11.00 (sesja pierwsza)

- Przemówienia Gości

- Strategia rozwoju województwa podkarpackiego (Urząd Marszałkowski, wicemarszałek Piotr Pilch)

- Questing jako metoda odkrywania dziedzictwa (dr Teresa Mitura, dr Małgorzata Buczek-Kowalik, dr Joanna Wład-Michalik)

- Przerwa kawowa (11.00-11.30)

- Godz. 11.30 - 13.00 (sesja druga)

- Geomorfologiczne skutki ekstremalnych ulew i powodzi w Polsce SE (dr hab. Piotr Gębica)

- Usługi ekosystemowe (dr Agata Ćwik)

- Godz. 13.00 - dyskusja

- Zakończenie konferencji (ok. 13.30-14.00)

Miejsce obrad, ważne terminy, opłaty:

Miejsce obrad:

Beskid Niski (18 IX)

Rzeszów, gmach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego (19 IX)

Opłaty i ważne terminy:

Odpłatność za udział w Forum: 210 zł (opłata obejmuje udział w warsztatach terenowych w dniu 18 IX 2021 r., materiały konferencyjne oraz przerwę kawową w dniu 19 IX 2021 r.)

Ostateczny termin rejestracji: 10 września 2021 r.

Ostateczny termin wnoszenia opłat: 10 września 2021 r.

Uwaga: o udziale w warsztatach terenowych decyduje kolejność wpłat.

Link do historii Forum

Obowiązuje rejestracja online (na stronie PCEN LUB poprzez formularz).

Aby otrzymać fakturę należy W MOMENCIE ZGŁOSZENIA podać w uwagach dane odbiorcy i nabywcy (z numerem NIP).

Rejestracja na stronie PCEN (należy założyć konto w systemie. Przy tym sposobie rejestracji mamy opcję szybkich płatności) -  Link do rejestracji

lub

Rejestracja poprzez poniższy formularz (brak opcji szybkich płatności. Wpłatę wykonujemy tradycyjnie przelewem na konto bankowe) - Link do formularza

Noclegi:

Proponowane noclegi położone są blisko centrum (ew. mają dogodny, krótki dojazdem autobusem miejskim).

Dla uczestników konferencji przewidziane są atrakcyjniejsze ceny za pobyt (100-140 zł ze śniadaniem. W akademiku – ok. 45 zł bez śniadania).

W momencie rezerwacji należy się powołać na XXI Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

Hotel Iskra, ul. Dąbrowskiego 75  (*)

Hotel Hetman, ul. Langiewicza 29b (***)

Hotel Prezydencki, ul. Podwisłocze 48,  wjazd od Al. mjr. Wacława Kopisto  (***)

Akademik „Ikar” (ew. inny akademik Politechniki Rzeszowskiej), ul. Akademicka 6. Tel. do pani kierownik domów studenckich: 17 865 15 78. e-mail:  staronb@prz.edu.pl