Współpraca z miastem

10 maja 2022 r. w rzeszowskim ratuszu doszło do podpisania Listu intencyjnego w sprawie współpracy i wspólnego działania, w celu umocnienia pozycji Rzeszowa jako wiodącego ośrodka akademickiego na mapie Polski i Europy. Sygnatariuszami listu byli: Prezydent Miasta Rzeszowa i Rektorzy 6 rzeszowskich uczelni.

Strony porozumienia zobowiązały się do wspólnego podejmowania działań mających na celu umocnienie pozycji Rzeszowa jako wiodącego ośrodka akademickiego na mapie Polski i Europy.

W ramach działań szczegółowych planuje się m.in.

1. Wspólne prowadzenie działań promocyjnych.
  2. Kształtowanie wizerunku Rzeszowa jako miasta przyjaznego studentom.
  3. Kształtowanie wizerunku Rzeszowa jako centrum kulturalnego i naukowego.
  4. Stworzenie programu międzynarodowej promocji Rzeszowa.
  5. Stworzenie funduszu umożliwiającego realizację tych zadań.

Zarówno Prezydent Miasta Rzeszowa, jak również Rektorzy rzeszowskich uczelni wyrazili gotowość i otwartość do realizacji zawartych w liście postulatów.

W trakcie spotkania powołano również reprezentujących miasto i uczelnie koordynatorów.

Pierwsze wspólne działania już trwają. Trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych, wspólnych inicjatyw.

Zdjęcia – Grzegorz Bukała / UM Rzeszów