Wizyta Ambasadora Rwandy w Uniwersytecie Rzeszowskim

29 listopada 2022 r. w Uniwersytecie Rzeszowskim Profesor Anastase Shyaka, ambasador Rwandy w Polsce spotkał się ze studentami. Podczas spotkania władze uczelni reprezentował JM prof. Sylwester Czopek, Rektor UR i Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Elżbieta Rokosz, prof. UR

Rozmowy koncentrowały się wokół planowanej współpracy w zakresie kształcenia studentów. Po wygłoszeniu referatu pt. „Rwanda: culture, economy and transformation” wytworzyła się ciekawa dyskusja między ambasadorem a studentami.

Ambasador był pod wrażeniem infrastruktury, możliwości kształcenia w Uniwersytecie Rzeszowskim i obszarów badawczych, w których realizowane są projekty naukowe.

Anastase Shyaka, obecny Ambasador Rwandy w Polsce to absolwent polskich uczelni: Politechniki  Warszawskiej, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego. W swoim ojczystym kraju sprawował liczne prestiżowe funkcje m.in. ministra ds. Samorządu Lokalnego, dyrektora generalnego Rwanda Governance Board w Kigali oraz dyrektora Centrum Zarządzania Konfliktem Narodowego Uniwersytetu Rwandy w Butare. Wykładowca akademicki, biegle władający takimi językami jak polski, francuski i angielski.