Vivat Polonia! - koncert

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert patriotyczny „Vivat Polonia!”, który odbędzie się  w ramach obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert swoim patronatem objęli: JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek, Prezydent miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Repertuar koncertu tworzą polskie pieśni i piosenki patriotyczne – zarówno te znane i lubiane, jak i te rzadziej wykonywane, a nawet zapomniane. Wszystkie utwory otrzymały nowe opracowanie muzyczne; do współpracy zaproszeni zostali dwaj muzycy młodego pokolenia: Krzysztof Mroziak (Rzeszów) i Maciej Janas (Krosno), którzy przygotowali nowoczesne, oryginalne i niejednokrotnie zaskakujące aranżacje.

W koncercie wezmą udział: Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Podkarpacki Chór Męski, Chór Nauczycielski ZNP i SCK „Akord” z Mielca, soliści: Agnieszka Sobas i Kacper Bator oraz zespół instrumentalny, całość poprowadzą: prof. dr hab. Grzegorz Oliwa i dr Katarzyna Sobas.

Vivat-Polonia-plakat-internet.png [1.43 MB]

Organizatorem koncertu jest Chór Akademicki UR we współpracy ze Stowarzyszeniem Poco a poco. Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów i Radio Via.

Realizacja koncertu możliwa jest dzięki wsparciu Prorektora ds. Kolegium Nauk Humanistycznych, prof. dr hab. Pawła Graty oraz wsparciu ze środków Ministra Obrony Narodowej.