VI Ogólnopolska Konferencja i Konkurs Młodego Inżyniera

2 czerwca 2022 r. odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja i Konkurs Młodego Inżyniera przy obchodach Światowych Dni Telekomunikacji i Społeczeństwa Telekomunikacyjnego. W Konferencji uczestniczyło ponad 100 osób.

Partnerem Generalnym tej edycji było Podkarpackie Centrum Innowacji, Patronem Głównym BorgWarner. Patroni akademiccy  to Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania  z siedzibą w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska. Patroni Medialni to Radio Feniks i magazyn studencki indeks.tv. Patroni Honorowi: Naczelna Organizacja Techniczna, Prezydent Miasta Rzeszów, Marszałem Województwa Podkarpackiego.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Hubert Hara student UR, który przedstawił pracę konkursową pt. „Wizualizacja holograficzna obiektów”. Nagrodę jaką otrzymał, był 6-miesięczny staż w firmie BorgWarner.

Drugie miejsce w konkursie zajął Marcin Pater student UR, który przedstawił pracę konkursową pt. „Realizacja bezpiecznego sterowania siłownikiem pneumatycznym przy użyciu Arduino oraz LabView”. Nagrodę jaką otrzymał, był 3-miesięczny staż w firmie BorgWarner.

Trzecie miejsce zajęła Klaudia Ziobro student UR, która przedstawiła projekt badawczy pt. „Badanie wpływu chropowatości i defektów powierzchni na rodzaj uszkodzenia powłoki azotku hafnu, osadzonych na stali H18N9T w badaniu scratch test”. Nagrodę jaką otrzymała, był 3-miesięczny staż w firmie BorgWarner.

Oprócz wyżej wymienionych osób, które zajęły podium znalazły się również osoby z wyróżnieniem. Szczególnie wykazał się Mateusz Czucha, który przedstawił pracę pt. „Półautonomiczna żaglówka”. Otrzymał on nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł na dalszy rozwój swojego projektu.

Dużą uwagę komisji konkursowej przykuł projekt aplikacji studentów z WSIZ Pawła Sołtysa, Gabrieli Nowak i Mateusza Partyki: „Better World - help refugees„, który również otrzymała wyróżnienie.

materiał organizatorów