VI Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w szachach

W dniach 8 – 10 października  w Dąbrowie Górniczej odbyły się VI Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w szachach. W zawodach uczestniczyło 42 zawodników reprezentujących 14 uczelni.  Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego reprezentowało po raz pierwszy na tego typu imprezie dwóch szachistów: Michał Blat  i  Dominik Dendura studenci  I  roku  studiów uzupełniających magisterskich na kierunku Mechatronika. Zawodnicy mieli do rozegrania po 9 partii.

Miło nam poinformować, że Dominik Dendura w punktacji generalnej zajął II miejsce, natomiast Michał Blat IV. W punktacji drużynowej studenci UR zajęli II miejsce. Należy dodać, że Dominik Dendura jest też wielokrotnym medalistą integracyjnych mistrzostw Polski w pływaniu.

SZACHY 1.jpg [1.93 MB]

Gratulujemy tak udanego debiutu na ogólnopolskiej imprezie i czekamy na kolejne medale.

SZACHY 3.jpg [3.37 MB]