Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów wyższych Absolwentom Kierunku Lekarskiego

Za nami kolejny historyczny moment dla Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Stu piętnastu absolwentów i absolwentek kierunku lekarskiego realizowanego na Uniwersytecie Rzeszowskim odebrało swoje dyplomy.

11 września 2022 r., o godz. 11:00 w Auli Głównej UR w bud. A1, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów wyższych Absolwentom Kierunku Lekarskiego. To już drugie dyplomatorium kierunku lekarskiego w murach naszej uczelni. Dotychczas Uniwersytet Rzeszowski wykształcił 222 młodych lekarzy.

Drodzy Absolwenci,

Dzisiejsza uroczystość to zwieńczenie i podsumowanie sześcioletniego złożonego procesu dydaktycznego. Gratulujemy i życzymy sukcesów w pełnieniu misji lekarskiej. Dziękujemy za zaufanie i wybór naszej Uczelni. Mamy nadzieje, że czas nauki owocnie wykorzystają Państwo na swojej drodze zawodowej, a przyjaźnie nawiązane w czasie studiów przetrwają długie lata.

„Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego…”

To fragment przysięgi, którą złożyli absolwenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego.