Uroczysta promocja doktorów i doktorów habilitowanych

30 września 2020 r., w Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się uroczystość promocji doktorów i doktorów habilitowanych. To jedno z ważnych wydarzeń w życiu każdego Uniwersytetu. Uroczystość, z racji trwającego w bud. A1 remontu, odbyła się w Auli budynku D9 w kampusie na Zalesiu.

Po wysłuchaniu Gaude Mater Polonia głos zabrał Jego Magnificencja prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego – „Uroczystość promocji doktorskiej ma szczególny charakter. Jest ona bowiem końcowym, miłym akcentem wieloletniego trudu doktorów, niewymiernej opieki naukowej promotorów i życzliwej troski wielu ogniw instytucjonalnych naszej Uczelni.

Od ostatniej promocji doktorskiej upłynęło pół roku. W tym okresie 20 adeptów nauk humanistycznych, społecznych, biologicznych, rolniczych i nauk o zdrowiu na mocy uchwał odpowiednich rad kolegiów naszego Uniwersytetu, uzyskało stopnie doktora, 7 osób uzyskało stopień doktora habilitowanego.

W okresie, jaki upłynął od poprzedniej promocji

• Rada Naukowa Kolegium Nauk Humanistycznych przyznała 7 osobom stopień doktora habilitowanego, 10 osobom stopień naukowy doktora
  • Rada Naukowa Kolegium Nauk Medycznych przyznała 4 osobom stopień naukowy doktora,
  • Rada Naukowa Kolegium Nauk Przyrodniczych przyznała 4 osobom stopień naukowy doktora,
  • Rada Naukowa Kolegium Nauk Społecznych przyznała 2 osobom stopień doktora”.

Doktorzy habilitowani

Prorektor Paweł Grata przedstawił sylwetki doktorów habilitowanych reprezentujących Kolegium Nauk Humanistycznych:

1. Dr hab. Katarzyna Trybała – Zawiślak
  2. Dr hab. Urszula Gajewska
  3. Dr hab. Beata Żywicka
  4. Dr hab. Agata Kucharska-Babula
  5. Dr hab. Grzegorz Trościński
  6. Dr hab. Wojciech Birek
  7. Dr hab. Arkadiusz Luboń

Po wręczeniu przez JM Rektora dyplomów przyszła kolej na promocje doktorów:

Z Kolegium Nauk Humanistycznych:

1. Dr Łukasz Brózda
  2. Dr Magdalena Bobro
  3. Dr Jakub Kwak
  4. Dr Paweł Nowicki
  5. Dr Damian Kardyś
  6. Dr Anna Kasiarz
  7. Dr Tomasz Bednarz
  8. Dr Katarzyna Gołaszewska
  9. Dr Beata Kupczyk
  10. Dr Adam Stanisław Czartoryski

Z Kolegium Nauk Medycznych:

1. Dr Anna Kremska
  2. Dr Jerzy Kiszka (nieobecny)
  3. Dr Antoni Wolanin
  4. Dr Izabela Krawczyk-Marć (nieobecna)

Z Kolegium Nauk Przyrodniczych:

1. Dr inż. Marcin Kotowski
  2. Dr inż. Marcin Dziura (nieobecny)
  3. Dr inż. Łukasz Dubiel
  4. Dr Wiktoria Jordan – Stasiło

Z Kolegium Nauk Społecznych:

1. Dr Monika Zielińska
  2. Dr Iwona Rzeszutek

Po złożeniu ślubowania i odebrania gratulacji oraz wysłuchaniu Gaudeamus Igitur JM Rektor życzył pomyślności i kolejnych sukcesów promowanym doktorom i doktorom habilitowanym oraz ich promotorom.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Panu dr. Wojciechowi Rajpoldowi nagrody za najlepszą pracę doktorską przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych zawartych w programach z rodziny Statistica, za rozprawę zatytułowaną „Wyznaczniki płci i wieku w grobach tarnobrzeskiej kultury łużyckiej w świetle analiz statystycznych”, obronioną w Kolegium Nauk Humanistycznych UR. Nagrodę wręczył przedstawiciel firmy StatSoft - dr Janusz Wątroba.

Uroczyste promocje były również okazją do wręczenia Nagród Rektora UR. Otrzymali je:

Nagrody za uzyskanie tytułu profesora

1. Dr hab. Marek Nalepa
  2. Dr hab. Izabela Zawlik

Nagrody za habilitacje

1. Dr hab. Bogusław Kotarba
  2. Dr hab. Arkadiusz Luboń
  3. Dr hab. Krzysztof Przednowek (nieobecny)

Nagrody za uzyskanie stopnia doktora

1. Dr Monika Zielińska
  2. Dr Ewelina Kuna

Na zakończenie JM prof. dr hab. Sylwester Czopek podziękował przybyłym za udział w uroczystości, pogratulował promowanym doktorom i doktorom habilitowanym oraz nagrodzonym kończąc tym samym uroczyste promocje.

Zdjęcia – Michał Święcicki/UR