Uniwersytet Rzeszowski wśród zwycięzców ELSEVIER Research Impact Leaders Awards 2020

Uniwersytet Rzeszowski po raz kolejny otrzymał nagrodę ELSEVIER Research Impact Leaders Awards w kategorii Agricultural Sciences - obszar nauk rolniczych i przyrodniczych. Intencją Nagrody Elsevier jest wskazanie i wyróżnienie uczelni, których najnowsze prace naukowe mają największy wpływ na postrzegalność polskiej nauki na świecie (international visibility). Pracownicy Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego w latach 2017 - 2019 opublikowali 245 prac naukowych, z tego 1/4 powstała w ramach współpracy z zagranicznymi uczelniami i ośrodkami badawczymi. 20 % prac naukowych zostało opublikowanych w najbardziej prestiżowych czasopismach. Szczególny wpływ na wzrost international visibility miała publikacja pt. FTIR-ATR spectroscopy of pollen and honey as a tool for unifloral honey authentication. The case study of rape honey (autorzy: prof. dr hab. Idalia Kasprzyk, dr inż. Joanna Depciuch, dr Dorota Grabek-Lejko, prof. dr hab. inż. Magdalena Parlińska – Wojtan) o spektroskopii miodu i pyłku, która była cytowana ponad 5 razy lepiej niż podobne.

Nagrody wręczono 15 lipca br. w Warszawie podczas Gali w ramach V Konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie – Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”. W imieniu Uniwersytetu Rzeszowskiego nagrodę z rąk Wojciecha Murdzka – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki odebrała Pani prof. dr hab. Idalia Kasprzyk – Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych.

Więcej informacji na temat wydarzenia można przeczytać TUTAJ.

Zdjęcia dzięki uprzejmości
Wydawnictwa edukacyjnego Perspektywy Press Sp. z o.o.,