Uniwersytet Rzeszowski po raz drugi wśród organizatorów Nocy Anglistów

Ponad 130 wydarzeń, 15 uniwersytetów i tysiące uczestników w Polsce i za granicą.
Tak w liczbach wyglądała ogólnopolska Noc Anglistów 2022. Wśród organizatorów tej imprezy był Uniwersytet Rzeszowski. Pracownicy i studenci Katedry Anglistyki przygotowali pięć warsztatów stacjonarnych, w których wzięło udział ponad stu uczestników. Dodatkowo nasza uczelnia przygotowała dwa wykłady online, które zostały udostępnione w piątkowy wieczór na kanale You Tube.
Pierwszy wykład jest autorstwa pani doktor Bożeny Kochman-Haładyj. Dotyczy przysłów z całego świata i zawartych w nich stereotypów dotyczących kobiet, mężczyzn i ich wspólnych relacji.
Drugi wykład pani doktor Patrycji Austin dotyczy niezwykłego i niekiedy magicznego świata roślin i grzybów, przedstawionego we współczesnej literaturze.
Wszystkie materiały wideo Nocy Anglistów 2022 są dostępne na kanale YT Nocy Anglistów
Zdjęcia: Katedra Anglistyki UR