UNIWERSYTECKIE KOLĘDOWANIE 2021

Nikt nie przypuszczał, że VII edycja Uniwersyteckiego Kolędowania w związku z panującą pandemią COVID-19 przybierze niecodzienną formę. Wiadomo przecież, że okres Świąt Bożego Narodzenia, Nowy Rok, silnie związany jest z tradycją kolędowania i świętowania, także na Naszym Uniwersytecie. I temu wyzwaniu brać akademicka sprostała.

Dziękując wszystkim wykonawcom mamy nadzieję, że ta „filmowa forma” przybliży naszą społeczność akademicką do wzniosłego przeżywania tego czasu i wprowadzi w nastrój refleksji, zadumy, ciepła rodzinnego podczas przekazywania życzeń.

W imieniu Jego Magnificencji Rektora Prof. dr hab. Sylwestra Czopka oraz Prorektora Kolegium Nauk Humanistycznych, Prof. dr hab. Pawła Graty dziękujemy za wsparcie i podtrzymanie tradycji Uniwersyteckiego Kolędowania w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Prof. UR, dr hab. Mirosław Dymon

Instytut Muzyki

Wykonawcy:

Prof. UR, dr hab. Elżbieta Feret – Prorektor Kolegium Nauk Społecznych

Prof. UR, dr hab. Wojciech Litwińczuk – Instytut Nauk Rolniczych i Kształtowania Środowiska

Dr Maria Kossakowska-Maras – Katedra Filologii Rosyjskiej

Dr Maciej Kluz – Instytut Technologii Żywności i Żywienia