Tytuł Profesora dla dr hab. Izabeli Zawlik z Kolegium Nauk Medycznych UR

Jest nam bardzo miło poinformować, że Prezydent RP, Pan Andrzej Duda, postanowieniem z 23 lipca 2020 r. nadał Pani dr. hab. Izabeli Zawlik tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Serdeczne gratulacje!

decyzja.jpg [44.08 KB]

Izabela Zawlik, Prof. dr hab. – dziedzina nauk medycznych, specjalność biologia molekularna. Studia na Akademii Medycznej w Łodzi, Wydział Farmaceutyczny, Oddział Analityki Medycznej (1999); na Wydziale Lekarskim UM w Łodzi: doktorat - dr n. med. (2003), habilitacja - dr hab. n. med. (2010) i tytuł profesora zwyczajnego (2020).

Scan zdjęcia Izabela Zawlik.jpg [181.21 KB]

Kariera naukowa: studia doktoranckie - UM w Łodzi Zakład Patologii Molekularnej i Neuropatologii Katedra Onkologii (1999-2003); asystent (2003-2006) i adiunkt (2006-2013) ten sam Zakład, UM w Łodzi; dwuletni staż podoktorski w Molecular Pathology Group, International Agency for Research on Cancer (IARC), Lyon Francja (2006-2008); dwa krótkoterminowe pobyty naukowe w University of Melbourne, Monash University i Australian Synchrotron w Australii (2015-2016). Od 2013 profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Rzeszowskim; kierownik Zakładu Genetyki Ogólnej i kierownik Samodzielnej Katedry Medycyny Molekularnej (2015-2016). Obecnie kierownik Laboratorium Biologii Molekularnej w Przyrodniczo-Medycznym Centrum Badań Innowacyjnych (od 2015) oraz Kierownik Zakładu Genetyki Ogólnej i Klinicznej (od 2016).

Kierownik 2 grantów KBN/NCN, kierownik 1 grantu FNP, wykonawca 15 grantów KBN/MNiSW/Fundacja/NCBiR/DS oraz kierownik dwóch międzynarodowych projektów Australian Synchrotron, Australia/ Elettra-Sincrotrone Trieste, Italy. Recenzent w kilkunastu czasopismach międzynarodowych ze wskaźnikiem IF, przykładowo: BMC Cancer, Scientific Reports, PlosOne, Cancer Science. Recenzent w Ministerstwie Zdrowia, Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, NCBiR i Agencji Badań Medycznych oraz recenzent grantów międzynarodowych: Horyzont 2020 - ERA-NET, EuroNanoMed oraz The European Union–Latin America and Caribbean Foundation. Członek komitetu redakcyjnego: „Journal of Alzheimer's Disease”, „European Journal of Clinical and Experimental Medicine”. Od 2015 członek Grupy Roboczej ds. biotechnologicznych procesów i produktów chemii specjalistycznej oraz inżynierii środowiska przy Ministerstwie Rozwoju - określanie celów Krajowych Inteligentnych Specjalizacji w RP.

Promotor w 2 zakończonych przewodach doktorskich oraz 5 otwartych przewodach doktorskich. Recenzent 5 prac doktorskich. Promotor 45 prac magisterskich, recenzent 80 prac magisterskich. Autor 60 pełnotekstowych publikacji o sumarycznym IF=120, pkt MNiSW=1320, liczba cytowań=696, Indeks Hirscha=16 oraz autor i współautor 42 streszczeń konferencyjnych krajowych (28) i zagranicznych (14).