Święto Centrum Polonijnego

24 czerwca 2021 roku odbyło się Święto Centrum Polonijnego. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Elżbieta Rokosz, prof. UR, kierownik referatu naukowo i oświatowego Ambasady RP w Kijowie Ewa Matuszek-Zagata oraz Dziekan Kolegium Nauk Humanistycznych dr hab. Agnieszka Myszka, prof. UR), dyrekcja i nauczyciele Centrum Polonijnego oraz uczestnicy kursów przygotowujących do podjęcia studiów w Polsce - stypendyści Programu dla Polonii im. gen. Wł. Andersa oraz stypendyści Programu Rządu RP im. Kalinowskiego.

Uroczystość była okazją do podsumowania roku działalności dydaktycznej
Centrum Polonijnego. Słuchacze podzielili się wrażeniami z pobytu w Rzeszowie. Odbyło się także uroczyste wręczenie świadectw ukończenia kursów.

Spotkanie było okazją wspomnień zajęć, podsumowań. Pierwsze kursy zorganizowane w Centrum Polonijnym, jednak nie pierwsze organizowane na naszej uczelni. Kandydaci na studia w Polsce uczą się języka polskiego w Rzeszowie już od 30 lat. Zmieniały się tylko nazwy jednostek. Centrum Polonijne kontynuuje bezpośrednio działalność Centrum Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców "Polonus".