Społeczeństwo w czasie pandemii - konferencja

Z inicjatywy dr hab. Teresy Zbyrad, prof. UR, kierownik Zakładu Polityki Społecznej (Instytut Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego) zorganizowano konferencję naukową „Społeczeństwo w czasie pandemii. Wyzwania dla instytucji pomocy społecznej i pracy socjalnej”.

Podczas VII Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej doszło do wirtualnego zderzenia nauki akademickiej z praktyką pomocy społecznej. Pracownicy nauki ze środowisk uniwersyteckich Gliwic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna Opola, Rzeszowa, Warszawy wraz z przedstawicielami Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Domów Pomocy Społecznej z Bochni, Dębicy, Laszek, Krakowa, Przasnysza, Rzeszowa i Warszawy mogli wymienić wiedzę i doświadczenia, a także podzielić się osiągnięciami z dokonań w czasie pandemii.

plakat.jpg [100.06 KB]