„Sokoli” rozmontowali system w Mistrzostwach Świata i Europy w Fitness gimnastycznym w Kłajpedzie

Z 12 medalami wrócili zawodnicy PTG „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego i TG „Sokół” Rzeszów z Kłajpedy (Litwa) gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata i Europy i w ramach World Fitness Federation - World Body Building Federation (WBBF-WFF) – najstarszej (od 1968 roku) i najbardziej prestiżowej  (zrzeszającej 138 krajów z całego świata) światowej federacji kulturystyki, Fit Kids i fitnessu gimnastycznego. „Sokoli” rozmontowali system zdobywając 8 złotych i 4 srebrne medale. Ponadto – podobnie jak przed 2 laty – Puchar „Over-All World Champion” – powędrował znów do zawodniczki „Sokoła”. Wreszcie bilans zdobytych medali, ponownie uplasował „Sokoła” na 1 miejscu w światowym rankingu najlepszych klubów federacji WBBF-WFF.

Powyższe osiągnięcia to m.in. zasługa trenerów związanych z Naszym Uniwersytetem: dra Grzegorza Bielca (adiunkt dydaktyczny INoKF - UR) i Aleksandry Szczypek (studentka 2 roku wychowania fizycznego INoKF-UR) oraz choreografów Oliwii Traciak (broniąca magisterium w br. na kierunku wychowanie fizyczne INoKF-UR) i Pauliny Materni (studentka 2 roku wychowania fizycznego INoKF-UR), której choreografia zdobyła „Over’All World Champion” – czyli Puchar najlepszego zawodnika Mistrzostw Świata wszech-kategorii. Partnerami przedsięwzięcia było Województwo Podkarpackie i miasto Rzeszów (Wiceprezydent Krystyna Stachowska), ZTG „Sokół” w Polsce oraz Park Trampolin „Grawitacja” Rzeszów.

Osiągniecia klubu uświetniły jubileusz Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie, które w tym roku obchodzi 135-lecie swojego powstania.