Aktualności

Siatkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego w Finale Akademickich Mistrzostw Polski 2021

W dniach  22-25.05.2021 w obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego rozegrany został Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce siatkowej mężczyzn. Reprezentanci Uniwersytetu Rzeszowskiego bronili wywalczonego  w ubiegłym roku podwójnego tytułu mistrzowskiego. Po ciężkiej przeprawie w turnieju półfinałowym  w Lublinie (9-12.5.2021) wywalczyli 3 miejsce dające im awans do Finału potwierdzając tym samym swoją przynależność do krajowej czołówki.  Niestety ich aktualna forma (przerwa w treningach  w związku pandemią COVID-19) nie pozwoliła na zbyt wiele. W finałowych rozgrywkach grupowych przegrali swoje mecze 0:2  z Politechniką Warszawską , 0:2 z Politechniką Poznańską oraz 0:2  oraz AWF Poznań  tylko momentami podejmując wyrównaną walkę. Drużna Uniwersytetu Rzeszowskiego nie poddała się jednak i walcząc do końca pokonała Uniwersytet Adama Mickiewicza  w Poznaniu 2:1 zdobywając 3 miejsce i brązowy medal  w typach uczelni Uniwersytety.

Poziom rozgrywek w tegorocznej edycji był bardzo wysoki ponieważ wystąpiło  w nich wielu zawodników spotykanych na parkietach PlusLigi, 1 Tauron Ligi jak i kilka bardzo mocnych Uniwersyteckich drużyn 2 ligowych. Na bardzo wysokim poziomie sportowym stał Finał AMP 2021, w którym WSZiA w Opolu pokonała  po emocjonującym meczu 3:2 AGH w Krakowie.

Trener : Wojciech Bajorek

W klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji AMP nasza drużyna została sklasyfikowana na miejscach 13-16

Klasyfikacja Generalna:

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu

1. Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie
  2. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

W klasyfikacji Uniwersytetów siatkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyli 3 miejsce w Polsce oraz brązowe medale