ScenaPolonijna.pl - projekt Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” realizowany przy wsparciu Uniwersytetu Rzeszowskiego

Clipboard01.jpg [16.95 KB]

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą pn. ScenaPolonijna.pl to to przestrzeń dla wszystkich osób zainteresowanych działalnością, życiem codziennym i losem Polaków i Polonii.

Czytelnicy tej strony mają możliwość zapoznania się i tworzenia wirtualnej encyklopedii. Wiki Scena Polonijna to otwarta encyklopedia, w ramach której zawarte są informacje o Polonii i Polakach we wszystkich aspektach działalności – od indywidualnych biogramów, przez relacje z wydarzeń kulturalnych po informacje dotyczące instytucji polonijnych.

Archiwum Sceny Polonijnej to miejsce, w którym gromadzone są dokumenty, archiwalia i opracowania udostępniane przez Sekcję Badań nad Polonią i Polakami na Świecie Centrum Polonijnego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest ono możliwe do eksploracji po zalogowaniu.

Projekt jest realizowany przy wsparciu pracowników Centrum Polonijnego, Instytutu Historii oraz Muzeum UR.

Link do strony: http://scenapolonijna.pl/