Rusza przebudowa rektoratu Uniwersytetu Rzeszowskiego

W wyniku zrealizowanego postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę przebudowy budynku A1, zlokalizowanego przy Al. T. Rejtana 16c (Rektorat) Uniwersytetu Rzeszowskiego. 28 sierpnia 2020 r. JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR podpisał umowę z firmą BAUDZIEDZIC sp. z o. o. reprezentowaną przez Prezesa zarządu – Pana Rafała Dziedzica.

Zgodnie z założeniami prace potrwają około 1,5 roku. Rozpoczęcie planowane jest na 7 września 2020 r. Całościowy koszt inwestycji wynosi blisko 16, 5 mln. zł. Środki na przebudowę pochodzą z tzw. obligacji, tj. dodatkowej dotacji przyznanej przez MNiSW.

Na czas trwania prac, Biuro Rektora będzie funkcjonowało w bud. D2 – tzw. Dworek – w kampusie UR na Zalesiu.

zdjęcia - Michał Święcicki/UR