Resovia Saltans znowu tańczy i śpiewa!

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego Resovia Saltans, po przerwie spowodowanej pandemią, wznowił swoja działalność. Na pierwsze zajęcia stawili się wszyscy członkowie grup tanecznych ,grupy wokalnej oraz muzycznej. Radości oraz powitań nie było końca! Kadra Zespołu oraz studenci  rozpoczęli zajęcia z nadzieją ,że uda się wznowić  normalną działalność koncertową oraz  zrealizować Jubileusz 45-lecia działalności Zespołu, którego organizację  w 2020 roku uniemożliwiła pandemia. Mimo wakacji zespół jest cały czas aktywny i realizuje plany dydaktyczne i artystyczne. Zaplanowano zgrupowania artystyczne w Iwoniczu oraz koncerty: 15 sierpnia w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz w miesiącu wrześniu w Dębicy. W czasie jednych ze spotkań Zespół gościł redakcję Kuriera Rzeszowskiego ,który przygotował relację z zajęć dydaktycznych oraz o planach artystycznych Zespołu. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Więcej informacji: